Zátěžovou zkoušku nového stadionu v Dobřanech obstarají fotbalové reprezentace ČR a Bavorska

Ještě pár věcí zbývá dodělat na dobřanském stadionu. Tráva neprošla ještě kompletní kúrou, město musí doladit nájemní smlouvu s místní TJ, na svém místě ještě není všechen nábytek a zastupitelstvo teprve rozhodne o názvu ulice, přesto už se tribuny těší na první mezistátní zápas v dějinách Dobřan. V neděli 6. 8. v 10:30 vyběhnou na trávník dívky do 19 let, které reprezentují naši republiku a sousední Bavorsko.

„Pro město je velkou ctí, že se nám FAČR ozval s touto nabídkou ještě v době, kdy stadion za 30 milionů nebyl zdaleka dokončený. Je to pro nás symbolické, letos totiž slavíme výročí partnerství s bavorským Obertraublingem,“ uvedl starosta města Martin Sobotka.

Budování stadionu se zdrželo, neboť město mělo v mnoha věcech odlišný názor od stavební firmy, ale nakonec se podařilo vše včas dokončit, aniž by město muselo ustupovat ve věci vícenákladů. „O stadion v ideální vzdálenosti od Prahy i Plzně projevila kromě FAČR zájem i FC Viktoria Plzeň, jejíž dorostenky a ženy zde budou hrát svá domácí utkání první ligy. Zdá se, že náš stadion se od mnoha jiných liší i tím, že není jen ryze mužskou záležitostí,“ říká starosta.

Slavnostní zahájení utkání, jaké se koná v Dobřanech poprvé za 100 let bude mít na svých bedrech místostarosta Lenka Tomanová a místostarosta Obertraublingu Holger Fäustl.

Hlavním uživatelem stadionu bude samozřejmě dobřanská tělovýchovná jednota. Důvodem rekonstrukce bylo pomoci přilákat ke sportu mládež, proto zázemí skýtá hned 7 šaten. V průběhu projektování se dlouze řešila i otázka, zda rekonstruovat i trávník a přilehlou komunikaci. Nakonec padlo rozhodnutí, že se vše udělá najednou a pořádně. „My rodiče si dnes pečlivě vybíráme, kam dáme děti a kvalitní prostředí a zázemí je jednou ze záruk, že by je sport mohl skutečně chytit,“ doplňujeme místostarostka Lenka Tomanová.

Ilustrační foto: fotky-foto.cz

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *