Začínají letošní plzeňské farmářské trhy. Na náměstí Republiky budou každou sobotu

Letošní již devátá sezona plzeňských farmářských trhů nabídne řadu novinek. Největší změnou je, že se trhy začnou konat v týdenním, nikoliv dvoutýdenním intervalu. Zákazníci, kterých přichází na každý trh kolem 3500, se také mohou těšit na osvědčené i nové prodejce. Trhy začínají v sobotu 24. března.

 

„Změnou intervalu reagujeme na poptávku od návštěvníků. Bude to samozřejmě organizačně náročnější, ale s podporou radnice a centrálního městského obvodu to zvládneme. Většina prodejců bude jezdit každý týden,“ řekl Tomáš Popp ze sdružení Envic, které trhy pořádá. Prodejci jsou stálí, ale tak tři až čtyři každoročně pořadatelé nově zařazují. Průměrně se každého trhu účastní 45 prodejců. Každou sezonu nakoupí návštěvníci Plzeňských farmářských trhů skvělé jídlo za zhruba 12 milionů korun.

Podle Tomáše Poppa platí, že prodejci jsou většinou farmáři – chovatelé hospodářských zvířat, pěstitelé zeleniny, uzenáři, pekaři, výrobci těstovin, džemů, paštik, sýrů a dalších mléčných výrobků a mnoha jiných vynikajících potravin. S více než 50 z nich spolupracuje Envic již osm sezon. „Zhruba 70 procent prodejců pochází z Plzeňského kraje a krajů sousedních a stejně tak by to mělo být i v roce 2018,“ doplnil Tomáš Popp. Každý týden bude jezdit například Jana Zikmundová ze Sadů Nebílovy, kde vyrábějí mošty z jablek, které pěstují na 48 hektarech pozemků. Lidé se mohou těšit i na produkty Pekařství Jílek, malé řemeslné pekárny s dvacetiletou tradicí, jejíž předností je ruční výroba. V nabídce budou produkty i od dalších pěstitelů a chovatelů, například kysané zelí z Hrejkovic, hovězí maso z farmy Zelený a Angusfarm, mléčné výrobky z Jomy, Selského dvora Částkov, farmy Držovice, zastoupeni budou silně i uzenáři – Arnošt Dvořák, Jatky Vojenice, Matějka z Letin, Bubeníček z Úněšova, Uzenář Plzák z Plzně, k dostání budou marmelády a pečené čaje Od Macháčků a mnoho dalšího fajnového jídla.

Ilustrační foto

 

 

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *