Začal Budějovický týden kávy. Vyrazte do kaváren a za nasbíraná razítka získáte dárek

V Českých Budějovicích odstartovala akce Budějovický kávový týden. Na programu jsou tematické workshopy, cupping výběrové kávy či promítání světově uznávaného dokumentu AeroPress Movie. Lidé mohou vyrazit také do budějovických kaváren a za nasbíraná razítka získat balíček kávy. Celý program o víkendu završí druhý ročník Budějckého Coffee festu.

Dobrá káva a kavárny jsou vyhledávanou součástí dovolené. Turisté často plánují návštěvu destinace právě podle nabídky kvalitních kaváren a takzvaný gastroturismus už není pouze o restauracích, ale zahrnuje také cesty za kávou. To si uvědomují manažeři Turistické oblasti Budějovicko, kteří pro letošní podzim připravili Budějovický kávový týden. “Budějovice nejsou jen městem piva, ale také městem dobré kávy a kaváren! Právě toto sdělení komunikujeme návštěvníkům krajského města, ale i místním obyvatelům. Motivujeme je k objevování budějovických kaváren a připravili jsme také týdenní tematický program,” uvádí ředitel Turistické oblasti Budějovicko Tomáš Polanský. K návštěvě a objevování budějovických kaváren, ať už tradičních, nebo těch výběrových, motivuje takzvaná Kávová stezka. V Turistickém informačním centru na českobudějovické radnici si zájemci vyzvednou účastnickou kartu do které sbírají razítka. Ty získají v zapojených kavárnách při konzumaci alespoň jednoho kávového nápoje. Za deset razítek je v informačním centru čeká odměna v podobě speciálně připraveného balíčku výběrové kávy. Seznam kaváren se stále rozšiřuje a spolu s dalšími informacemi je dostupný na webu budejce.cz/kava.

Od 1. října, na který připadá mezinárodní den kávy, se v Budějovicích rozjel také program kávového týdne. Ten zahrnuje workshopy zaměřené na přípravu kávy různými metodami, senzorický workshop na rozlišování kávových chutí a vůní nebo třeba ochutnávku kávových vzorků takzvaný cupping přímo v pražírně výběrové kávy. Do programu se zapojili zástupci budějovické kávové scény a baristé z výběrových kaváren. V pátek se bude promítat český dokumentární snímek AeroPress Movie, který mapuje vznik ikonického ručního kávovaru, který dobyl svět. Uznávaný snímek byl promítán ve více než 30 zemích světa a v Budějovicích ho uvede přímo producent Aleš Pospíšil.

Budějckej Coffee fest

Program kávového týdne pokračuje o víkendu 7. a 8. října druhým ročníkem festivalu výběrové kávy Budějckej Coffee fest. V Riegrově 51 tak bude možné ochutnat vzorky od pražíren výběrové kávy z České republiky i ze zahraničí, proběhnou zde přednášky a workshopy i soutěž v latte art neboli kreslení vyšlehaným mlékem do šálku kávy. Festivalu se zúčastní špička české kávové scény a neměl by si ho nechat ujít žádný milovník kávy. Více info na https://www.riegrova51.cz/udalost/budejckej-coffee-fest-2023/

Zdroj: Turistická oblast Budějovicko

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *