Z Prahy do Mnichova přes Plzeň se od soboty vrací přímé vlaky. Západní expres opět podle jízdních řádů

Po koronavirové krizi, ukončení plánovaných výluk v Bavorsku a po opravě trati poškozené přívalovými dešti v Maďarsku, se v příštích dnech vrátí k pravidelnému jízdnímu řádu linky Ex 6 Západní expres v trase Praha – Domažlice – Mnichov a Ex 3 Metropolitan Praha – Bratislava – Budapešť.

Obnovení provozu po přerušení mezistátní dopravy v době šíření nemoci COVID-19 se na obou linkách prodloužilo kvůli provozním mimořádnostem spojeným s opravou tratí. V případě Bavorska se jednalo o plánované opravy jednokolejných tratí v pohraničí, v případě Maďarska pak obnovení provozu zkomplikovaly přívalové deště a nutná oprava dvoukolejné tratě z Budapešti okolo Dunaje do slovenského Štúrova.

Z Prahy do Mnichova od soboty

Provoz vlaků linky Ex 6 Západní expres mezi Prahou a Mnichovem se vrátí k plánovaným jízdním řádům v sobotu 11. července. Od ranního výjezdu pojedou všechny vlaky podle plánovaných jízdních řádů v celé trase. Odpadne tak mimořádný přestup v Plzni, který v současnosti funguje u částečně obnoveného vnitrostátního provozu mezi Prahou a Domažlicemi. Vlaky budou v sobotu vedeny ještě v mimořádném redukovaném řazení a v části trasy nemusí být u některých vlaků zařazen například vůz 1. třídy, minibar nebo vůz pro přepravu osob na vozíku. Během víkendu však dojde k návratu plánovaných typů vozů do těchto vlaků a nabídce všech standardních služeb. Každá ze souprav těchto vlaků je sestavena z poloviny z vozů Českých drah a z poloviny z vozů německé společnosti Die Länderbahn.

Zdroj: ČD, ilustrační foto

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *