Z Lochotína do centra Plzně s komplikacemi. Karlovarská bude o víkendu v jednom směru neprůjezdná

 

Ilustrační fotografie (směr po Karlovarské do centra je vpravo)

V sobotu 13. a v neděli 14. října bude pro automobilovou dopravu úplně uzavřena Karlovarská ulice od křižovatky s Lidickou ulicí až po Rondel ve směru do města kvůli opravám vozovky. Z  centra na Lochotín bude po oba dny doprava fungovat normálně. Uzavírka by měla trvat od soboty přibližně od 6:00 do neděle 20:00. Přesné časy mohou být mírně upraveny v závislosti na rychlosti prováděných prací.

Směr po Karlovarské do centra (vlevo na fotografii)

Objízdná trasa pro automobily povede přes ulice Karlovarská, Studentská, U Velkého rybníka, Jateční, U Prazdroje, Tyršova. Autobusy MHD budou ve směru do města jezdit po upravené trase. Zhotovitel, tedy firma BERGER BOHEMIA, se bude v maximální možné míře snažit zkrátit dobu uzavírky.

Objednatel, tedy Statutární město Plzeň, i zhotovitel se omlouvají veřejnosti za veškerá omezení související s realizací této akce Karlovarská, I. etapa, 3. jízdní pruh a žádají řidiče o trpělivost a ohleduplnost při případných dopravních komplikacích.

Z důvodu uzavírky Karlovarské ulice v úseku od křižovatky s Lidickou ulicí po okružní křižovatku na karlovarské ulici, bude dne 13. 10. 2018 od 12:00 do ukončení denního provozu a dne 14. 10. 2018 od zahájení denního provozu do cca 18:00 dojde k následujícím změnám v provozu linek 27, 33, 34 a 41 ve pouze směru do centra:

– v uvedenou dobu bude pro linky 27, 34, 41 zrušena zastávka „Rondel“ a nahrazena zastávkou linek č. 1, 4 „Pod Záhorskem“;

– v uvedenou dobu bude linka 33 ve směru centra odkloněna přes most generála Pattona, sady pětatřicátníků, Americkou ulici do Kopeckého sadů. Zastávky „Rondel“; „Otýlie Beníškové“; „Náměstí Republiky“ a „Muzeum“ (výstupní zastávka v Goethově ul.) budou po dobu odklonu zrušeny a nahrazeny zastávkami „Pod Záhorskem“ (zastávka linek 1, 4); „Sady Pětatřicátníků“; „Mrakodrap“ a „Muzeum“ (výstup cestujících bude prováděn na začátku zastávkového zálivu před muzeem).

Provoz linek 27, 33, 34, 41 ve směru na Severní předměstí bude beze změn.

Jelikož bude veškerá ostatní doprava předena do ulice U Velkého rybníka, očekáváme vznik po celou denní dobu 13. a 14. 10. 2018 zpoždění spojů linek 20, 28, 30. Z tohoto důvodu se omlouváme za případné komplikace a žádáme cestující, aby tato zpoždění vzala při přepravě na vědomí.

Zdroj MMP a PMDP, a. s.

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *