Výstavou oslaví Zbiroh 120. výročí povýšení na město. Vernisáž je v neděli od 14 hodin

V neděli 7. května ve 14 hodin má ve výstavní síni Městského muzea Zbiroh vernisáž výstav u příležitosti 120. výročí povýšení Zbiroha na město. 

Sdružení výtvarníků ČR je spolkem s dlouholetou tradicí. Vznikl v souvislosti se společenskými změnami v listopadu 1989. Ve Zbiroze představí svá díla na tři desítky výtvarníků a hostů Sdružení, mezi nimiž nechybí například akademický malíř R. Riedlbauch. Z uměleckých technik se návštěvníci mohou těšit na malířskou, fotografickou, keramickou, sklářskou, sochařskou, ale i paličkovanou, šitou krajku nebo patchwork. Výstava potrvá do 28. 5. 2017.

Akademický malíř Rudolf Riedlbauch – Dvojice

Akademický malíř Rudolf Riedlbauch se narodil v roce 1944 v obci Dýšina u Plzně, vyrůstal v jihočeských Strakonicích. Tam navštěvoval hudební oddělení tehdejší lidové školy umění, současně se u něho již od dětství projevoval vyhraněný talent výtvarný. Během let se ukázalo, že jeho osudem bude malování, ale i to, že hudba v něm bude mít trvalé místo a bude zdrojem inspirace mnoha obrazů. V roce 1962 byl přijat na pražskou Akademii výtvarných umění, kde studoval ve speciální figurální a krajinářské škole profesora  Františka Jiroudka.

Jeho obrazy zaujaly především expresivními barevnými kombinacemi, dramatickými ději a lyrikou.  Jedním z inspiračních zdrojů autora vždy byla a stále zůstává hudba, kterou se zabýval nejen on, ale i jeho sourozenci, dnes  uznávaní hudební umělci.  Dalším zdrojem Riedlbauchovy tvorby je příroda – téma, které nabylo na rozsahu poté, co si vybudoval mimopražský ateliér v renovované staré chalupě v blízkosti Blatné. Mnoho obrazů vzniklo také při jeho cestách a pobytech v zahraničí.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *