Vydejte se přes tři světadíly až k překvapení u medvědů. Svatý Václav otevírá v plzeňské zoo Hravý podzim

Každoroční svatováclavský program na státní svátek 28. září v Zoologické a botanické zahradě města Plzně nabídne návštěvníkům – zejména rodinám s dětmi  – soutěžní procházku přes tři světadíly. Od expozice s africkými a asijskými zvířaty povede k těm žijícím v Evropě a vyvrcholí na vyhlídce nad medvědím výběhem. Začátek soutěžní stezky bude poblíž hlavní pokladny v ul. Pod Vinicemi. Absolvovat ji bude možné mezi 10. a 17. hod. Pro děti je připravena řada vědomostních i dovednostních úkolů. Pro úspěšné soutěžící jsou nachystány zajímavé ceny. Na odpolední návštěvníky zahrady čeká na vyhlídce nad medvědím výběhem velké překvapení, které alespoň  částečně připomene původní pojetí této akce.

Sváteční svatováclavskou akcí začíná v zoologické a botanické zahradě programový cyklus nazvaný Hravý podzim. V sobotu 6. října bude pokračovat v rámci mezinárodního dne ochrany zvířat od 13 do 17 hod. Zvířecí sobotou u výběhu žiraf. Jejími vrcholy se stanou tradiční sraz plyšových zvířátek ve 14,30 hod. a letos navíc ještě křest knihy Příběhy zvířátek ve 13,30 hod. v pavilonu žiraf.

Závěrečnou akcí Hravého podzimu bude v sobotu 13. října odpolední rekreační běh Kilometrovkou po šesti určený majitelům psů, a to jakékoliv velikosti, plemene a původu. (tz)

Ilustrační foto

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *