Také vlaky do Plzně budou o Vánocích posílené. Neotálejte ale s rezervací jízdenek, radí České dráhy

Prodloužený pětidenní sváteční vánoční víkend bude znamenat velký nárůst zájmu o cestování vlakem. České dráhy vypraví desítky posilových vozů a několik posilových vlaků, přesto už nyní mají vyprodané některé spoje hlavně z Prahy na severní Moravu a na Slovensku. Posíleny budou také vlaky z Prahy do Plzně, České dráhy ale upozorňují, aby lidé neotáleli s pořízením rezervací.

„Na Slovensko vypravíme posilový noční vlak Bohemia s lůžkovými a lehátkovými vozy, vozy na sezení a s autovozy do Popradu. Vlak pojede z Prahy od 20. do 23. prosince, pak mezi svátky od 27. do 30. prosince a po Novém roce od 2. do 8. ledna. Přesto jsou místa na Slovensko v lůžkových a lehátkových vozech i v autovozech před Vánoci prakticky vyprodané. Vyprodané jsou na začátku vánočního víkendu také vlaky SC Pendolino Košičan z Prahy do Košic a také mnohé vlaky SC Pendolino z Prahy do Ostravy. K dispozici jsou zde prakticky poslední volná místa. V této trase proto vypravíme 20. a 21. prosince další zvláštní posilové spoje v kategorii SC Pendolino, které nabídnou skoro 700 dodatečných míst k sezení ve směru z Prahy na Moravu,“ upozorňuje Michal Štěpán, člen představenstva a náměstek generálního ředitele ČD pro obchod.

Na trase Praha – Ostravsko jsou zatím volná místa v expresech a vlacích InterCity. Podobné to je i na dalších frekventovaných dálkových linkách, jako jsou railjety a Metropolitany mezi Prahou a Brnem, Slovácké a Valašské expresy na střední Moravu, Jižní a Západní expresy na jih a západ Čech a další rychlíkové linky. I zde ale volných míst ubývá.

„Všem cestujícím, kteří plánují cestu před a po Vánocích nebo po Novém roce doporučuji včasnou rezervaci místa. Podle počtu uskutečněných rezervací budeme přidávat další posilové vagóny k jednotlivým spojům, a pokud si budou lidé rezervovat místa na poslední chvíli, nebude už bohužel prostor pro další posílení těchto vlaků,“ apeluje na včasné pořízení rezervací Michal Štěpán.

České dráhy plánují jen v několika málo dnech na začátku prodlouženého vánočního víkendu posílit své vlaky o více než 10 000 míst k sezení. Nejvíc posilových vozů bude vypraveno z Prahy do různých moravských regionů, do Českých Budějovic, Plzně, Chebu a Hradce Králové. (tz)

Ilustrační foto

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *