V neděli přijeďte do Nebílov na 8. ročník Slavností jablek

http://st.depositphotos.com/1020804/2370/i/170/depositphotos_23706663-Red-apple-with-leaf-and.jpg

Osmý ročník Slavností jablek v sadech v Nebílovech se uskuteční tuto neděli a jsou určeny pro všechny, kteří mají rádi nejen ovoce a výrobky z něj, ale také zábavu, soutěže a tradiční řemesla. Letos pořadatelé chystají i přehlídku starých traktorů. Slavnosti se konají 25. září od 12 do 18 hodin pod záštitou ministra zemědělství Mariana Jurečky.

Program bude opravdu pestrý, na své si přijde celá rodina. „Uskuteční se soutěž o nejlepší jablečný moučník a o nejlepší marmeládu. Pro děti bude připravena Naučná stezka z oblasti včelařství, poznávání venkova a rostlinky, koutek se zvířaty ze statku, děti budou se moci svézt na koni i na traktoru, zaskákat si do sena, vyrobit strašáka spolu s časopisem Krásný Venkov, rodiče mohou přinést svůj jedinečný moučník z jablek do soutěže o nejlepší sladký moučník (do 15 hodin) a mnoho dalšího,“ vyjmenovává vedoucí sadů Jana Zikmundová.

A nudit se nebudou ani tatínkové a všichni zájemci o techniku. „Budeme vystavovat například řezačku na kukuřici, pásový traktor, roční postřikovač, překládací vůz na obilí nebo RETRO traktory – ze 40. a 50 let,“ upřesňuje Jana Zikmundová.

Jablek by mělo být letos dostatek. „Prodej v našich sadech začíná 5. října od 14 do 17 hodin a bude pokračovat vždy ve středu ve stejném čase,“ zve vedoucí sadů.

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *