V Borském parku se už zítra běží pro Víteček. Přijďte si zaběhat, chodit nebo aspoň tleskat

V Borském parku v Plzni se v neděli 24. června od 16 hodin bude konat Charitativní běh pro Středisko Víteček v Černošíně, který se stará o handicapované. Na akci se podílí organizace Rozběháme Česko.cz spolu s dalšími. Registrace je od 15 hodin, na místě bude občerstvení, představitelé Střediska Víteček, krásné ceny a dárky nejenom pro vítěze. Trasa 2 a 4 km. Možno i jen projít. V soutěži 400 cen, každý lístek vyhrává! Spojte si nedělní odpoledne s dobrým činem! “A když nechcete ani běžet či chodit, přijďte si aspoň za dvacku koupit tombolu, každý lístek vyhrává!  Nebo podpořit běžce tleskáním na trase, prosím!” – láká návštěvníky pořadatelka běhu Martina Sihelská ze Stříbra.

Středisko Víteček v Černošíně se letos dostalo do finančních obtíží. Lidé se nejdříve rozdělili na ty, co středisko odsoudili na základě nedobrého hospodaření a na ty, kteří se snaží Víteček zachránit. Postupně vznikla sbírka, do které se zapojila řada míst i firem, nyní jsou v dohledu dvě větší akce. Jedna je Charitativní běh pro Víteček, která se bude konat 24. června v Plzni, druhá pak 30. června v Sulislavi a půjde o cyklo závod Sulislavská korida.

“Ve středisku jsou lidé s handicapy a já některé osobně znám ze Stříbra či Kladrub. Kačenku dokonce od kočárku, Kristýnku z naší ulice. Oni jsou ve Vítečku spokojení, je to pro ně něco jako škola a vytržení ze stereotypu. Jen se s nimi prostě jinak domlouváte. Navíc jsem měla možnost několik let sledovat práci Vítečku a není jednoduchá, opravdu. Přesto ti zaměstnanci do toho jdou s duší i úsměvem. Přála bych si, aby Víteček dál pokračoval. Aby lidé neodsuzovali na základě jednoho všechny a všechno,” vysvětluje Martina Sihelská důvody, proč se pustila do organizování charitativního běhu.
Proč charitativní běh a proč v Plzni? “Přivedl mě k tomu charitativní běh, který dělají v Černošíně pro tachovský hospic sv. Jiří a to se běží kolem hradu Volfštejna.  Ale už to nevypadalo, že by tu měl někdo huť dělat další běh. Navíc, běh v Černošíně přiláká menší počet sportovců, než v Plzni a Borský park je úžasným místem pro sport. A také jsem měla velké štěstí. Narazila jsem na Zdeňku Kamišovou z organizace Rozběháme Česko.cz.  Opravdu moc mi pomáhá, radí, hodně zná i zařídí. Je to půlka úspěchu mít u sebe skvělou kolegyni,” říká Sihelská.
Martina Sihelská má s organizováním charitativních akcí už zkušenost. “Dělala jsme asi deset let sbírku rukodělných pomůcek pro Dětskou kliniku v Plzni. Moje dítě tam často pobývalo kvůli nehezké nemoci, a když jsem tam vozila něco na zabavení mysli, podělila jsem i ostatní. A pak to vzniklo. Každý rok mi lidé nosili věci na malování, hry, pletení, kostičky, vyšívání, barvy na sklo a já se zaštiťujícím DIVOCHem ze Stříbra (divadelní soubor) jsem vše odvážela na kliniku. I město Stříbro se tehdy zapojilo a půjčovalo nám na odvoz mikrobus,” říká.
Na Víteček m ůžete přispět i finanční částkou pokud pošlete jakoukoliv částku na transparentní účet Vítečku:  4902282359/0800.

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *