V Borském parku se poběží na modrou. Bavit se bude celá rodina

Již třetí ročník charitativního rodinného modrého běhu se uskuteční v sobotu 7. dubna v Plzni v Borském parku. Pořádá ho Občanské sdružení ProCit, z.s. u příležitosti Světového dne porozumění autismu. 

Na akci se pobaví celá rodina – pro děti bude připraven skákací hrad, malování na obličej a dětská překážková dráha, na dobrodruhy čekají speciální zážitkové běžecké trasy, milovníci dobrého jídla a pití se mohou těšit na ochutnávku skvělé kávy, francouzských delikates, piva, moštů nebo výborné vegetariánské polévky. Výtěžek je určen rodinám, které pečují o dítě s poruchou autistického spektra (PAS).

Přihlášky a kompletní informace na www.runforprocit.cz

Časový harmonogram, sobota 7. dubna:

  8:30 hod. registrace běžců

10:00 hod. start dětského běhu, kterého se účastní i děti s autismem

10:15 hod. běh na 2 km

10:45 hod. běh na 2 km

U běhu na 2 km a 5 km bude měřen čas a budou oceněni 3 nejlepší běžci a běžkyně z každého běhu. Zpestřením pro běžce dobrodruhy bude dobrovolný úsek trasy s modrým překvapením (práškování modrou barvou).

Zakoupením startovného nebo drobného dárku vyjádříte podporu dětem s autismem.

Dětí s poruchou autistického spektra (PAS) přibývá, narodí se s ní každé osmdesáté dítě. Narůstá tak i počet rodin, kterým tato neléčitelná porucha mění životy a někdy až brutálním způsobem zasahuje do vztahů, práce i ekonomické situace. Cílem sdružení ProCit je ulehčit situaci rodinám dětí s autismem, poskytnout jim zázemí s odbornou péčí a znovu je zapojit do většinové společnosti.

ProCit je registrovaným poskytovatelem sociálně aktivizačních služeb pro rodiny s dětmi, pořádá speciální plavecké tréninky, lekce cvičení a canisterapie, nácviky sociálních dovedností, logopedický kroužek a poskytuje pedagogickou diagnostiku i poradenství.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *