Tři králové se vydají k Ježíšku už posedmé. Sraz je na náměstí Republiky v neděli ve 14 hodin

“Pro mnohé se Tříkrálový pochod k  Ježíšku stal milou tradicí. I letos se na něj vydáme, a to v  neděli 6. ledna 2019,” informuje výkonná ředitelka Nadace 700 let města Plzně Alena Kozáková. “Sejdeme se ve 14:00 na náměstí Republiky u stromečku,” zve Plzeňáky na zajímavou tříkrálovou akci.

Účastníci si zazpívají si koledy s malými koledníky z MŠ Zelenohorská, s  Bendíky. Ty doprovodí jejich starší kamarádi, dechový soubor Band. Děti se zhostí také role koledujících tří králů. Společně se pak vydají na cestu ke kostelu U Ježíška.

“Budeme koledovat, zpívat, povídat … Doprovázet nás bude Baltazar na koni, chybět nebude ani zpívající Kašpar Petr Merxbauer a plzeňský dudák, chcete-li Melichar, Tomáš Kozák,” popisuje akci ředitelka nadace.

V cíli na všechny čeká ozvučený Živý betlém z Dobřan i něco teplého na zahřátí a malého k zakousnutí. “Naše kasička bude tradičně součástí Tříkrálové sbírky,” říká Kozáková. “V 16:30 začne v kostele poutní mše a po ní Tříkrálový koncert smíšeného sboru Vox imperfecta,” dodává. Všechny prý srdečně zvou Ježíškovi pomocníci.

Foto Milan Svoboda

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *