TOP 09 má výhrady k nové vyhlášce o hazardu v Plzni

Plzeň má novou vyhlášku proti hazardu na území města. Zastupitelé za TOP 09 její přijetí nepodpořili. Obecně závazný předpis, který včera zastupitelstvo přijalo, určuje místa, kde se ve městě může provozovat hazard. Některé lokality jsou velmi problematické a vedení města ve vyhlášce podle TOP 09 ignorovalo doporučení Policie ČR.

„TOP 09 je dlouhodobě pro nulovou toleranci hazardu ve městě. Nabízeli jsme podporu kompromisní variantě s výraznou regulací, vládnoucí koalice v čele s primátorem Martinem Zrzaveckým o to neměla zájem. Město novou vyhláškou nevyužilo šanci na zásadní omezení hazardu v Plzni. Naopak jednání úřadu vneslo do povolování herních míst otazníky,“ říká předseda plzeňské TOP 09 Michal Vozobule.

„Nová vyhláška sice snižuje počet povolených míst ze 121 na 98, ale vůbec nebere v potaz stanovisko Policie ČR. Na seznamu povolených heren přibyla navíc diskutabilní místa jako je například obchodní centrum na Borských polích,“ uvedl zastupitel Michal Vozobule.

V nové vyhlášce dostala „zelenou“ na provozování hazardu i další místa, kvůli kterým politici TOP 09 vyhlášku nemohli podpořit. Je mezi nimi například jedna neexistující adresa, panelový dům na Borech, dům v centru města v Mlýnské strouze nebo dokonce herna na ubytovně. Podle politiků TOP 09 radnice připravovala celou vyhlášku velmi chaoticky a poslední adresa přibyla na seznam ještě v den jednání zastupitelstva. „To je mimořádně zarážející. Několik žádostí o povolení nových míst k provozování hazardu dorazilo na úřad pouze jediný den před jednáním rady města, a nakonec byly zařazeny do seznamu. Zavání to účelovým jednáním,“ dodal předseda TOP 09 v Plzni Michal Vozobule.

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *