Tip na vánoční dárek: Nový Klub přátel Národní galerie

Národní galerie v Praze představuje nový členský program, který milovníkům výtvarného umění nabízí neomezený vstup po celý rok a pestrou škálu dalších benefitů. Členství v Klubu přátel lze rovněž darovat a pořídit ho jako originální vánoční dárek. „Roční předplatné umožní držiteli členské karty volný vstup do všech šesti stálých expozic i na krátkodobé výstavy, samozřejmostí jsou i pozvánky na vernisáže a další akce, které Národní galerie v průběhu roku pořádá. Členstvím můžete darovat umění sobě i druhým a zároveň jím podpořit Národní galerii,“ uvádí Jiří Fajt, generální ředitel Národní galerie v Praze.

Pravidelní návštěvníci Národní galerie v Praze mohou od listopadu volit ze tří kategorií členství, které nahrazuje dosavadní roční vstupenku. Základní kategorie Přítel (990 Kč) přináší především finanční zvýhodnění těm, kteří NG navštěvují rádi a často – vyplatí se již při čtyřech návštěvách. Kategorie Přítel plus (1 600 Kč) umožní držiteli vzít s sebou na výstavu libovolnou další osobu, např. kamaráda, příbuzného či kolegu. Tento typ členství je vhodný také pro rodiny a páry. Třetí kategorie Podporovatel (5 000 Kč a více) opět funguje jako volný vstup pro člena klubu a doprovod, v této kategorii se ale Národní galerie zaměřuje na ty, kdo by rádi nejstarší kulturní instituci podporovali finančně i nad rámec členství. Přítel plus a Podporovatel mají dále v rámci členství nárok na slevy v galerijních kavárnách či na kurzy dějin umění.

„Novým klubem chceme kromě pevně daných benefitů rozšířit spolupráci s našimi pravidelnými návštěvníky, kromě aktivit v rámci jednotlivých kategorií budeme pro členy připravovat také různá překvapení v průběhu roku,“ doplňuje Jiří Fajt. Členství Přítel a Přítel plus je možné zakoupit v pokladnách Veletržního paláce a paláce Kinských, přihlášku lze poslat také poštou nebo ji vyplnit online na webových stránkách Národní galerie. Zájemcům o kategorii Podporovatel se bude galerie věnovat individuálně.

Klub přátel doplní v blízké budoucnosti také Klub patronů NG, jehož hlavním cílem je budovat platformu, na které se budou setkávat lidé, kterým Národní galerie není lhostejná, kteří se chtějí dále podílet na jejím rozvoji a rádi by ji nějakým způsobem podpořili. „Cílem Klubu patronů je mimo jiné budovat v České republice povědomí o mecenášství a postupně obnovovat kulturu podporovatelů umění, jaké naše země znala např. v období první republiky,“ uzavírá Jiří Fajt.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *