SVĚT KVÍTEK – zpěv a hudba by měla být pro děti především radost

Dát dětem šanci vystupovat při hudebních koncertech a zároveň jim vhodnou formou představit klasickou hudbu, to si klade za cíl nově založená školička s krásným názvem SVĚT KVÍTEK. Do budoucna školička nechce zůstat jen u hudby, plánuje tanec pro děti i výtvarné aktivity.

Začínám s hudbou, protože ta je mi nejbližší,“ říká zakladatelka školičky, operní zpěvačka Miriam Čížková. „Děti budou mít možnost vyzkoušet různé hudební žánry, naučí se zpívat na mikrofon, s doprovodem klavíru, s hudebním podkladem, či s varhanami v kostele,“ dodává.

SVĚT KVÍTEK má už několik malých sólistů od tří do devíti let a pěvecký sbor PĚKNÝ KVÍTKA, který je zatím jen takový „komorní“, ale děti jsou moc šikovné,“ chválí Miriam Čížková. „Scházíme se každé pondělí Pod Všemi svatými v Plzni na Roudné a budeme rádi, když se ještě rozrosteme o nové kamarády,“ usmívá se zpěvačka, která je laureátkou  prestižní Mezinárodní pěvecké soutěže Franze Lehára v Komárně a věnuje se bohaté koncertní činnosti.

Budeme vystupovat při různých příležitostech a k tomu volíme rozmanitý repertoár, momentálně připravujeme vánoční program,“ říká Miriam Čížková.

Děti ze školičky by se veřejně měly představit už na sérii adventních a vánočních koncertů, které Miriam Čížková plánuje spolu se svými kolegy. Jeden z nich se uskuteční 12. prosince v  Chrámu Mistra Jana Husi v plzeňské Němejcově ulici.

Na snímku je Miriam Čížková při koncertu se souborem Jiřičky, vedeným Jarmilou Procházkovou, v plzeňských Masných krámech

 

 

 

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *