Step v ulicích a flash mob zahájí Plzeňský festival stepu. Už tento čtvrtek!

Ve čtvrtek 10. května odpoledne budou v centru Plzně k vidění krátké ukázky stepu a v 18 hodin se pak v prostorách OC Olympia uskuteční stepařský flash mob. Členové Step by Step studia Kamily Borovské takto netradičně zahájí už 5. ročník Plzeňského festivalu stepu. Do Plzně se tradičně sjedou špičkoví stepaři z Česka i zahraničí, na programu jsou až do neděle 13. května workshopy, stepování pod širým nebem U branky, swingová tančírna s výukou a také tradiční vyvrcholení festivalu – slavnostní Galavečer v Měšťanské besedě s moderátory Annou Polívkovou a Michalem Kurtišem. Zbývající vstupenky jsou ještě v prodeji.

„Rádi bychom festival co nejvíce otevřeli veřejnosti, proto nás ve čtvrtek potkáte v ulicích města a také při flash mobu v Olympii. Jsme ale částečně omezeni povrchem – musíme vybírat zcela rovné plochy, dlažba nebo asfalt nám příliš nevyhovují. V ulicích proto budeme stepovat na speciální desce, ukázku předvede vždy jen jeden stepař. V prostorách Olympie se nás může zapojit víc – během jedné skladby se postupně přidá více než 100 plzeňských stepařů. Začátek plánujeme na 18 hodin,“ říká Kamila Borovská, z plzeňského Step by Step studia, které festival organizuje.

Další ukázky stepařského umění budou v rámci festivalu k vidění v sobotu pod širým nebem U branky, kde se na pódiu představí v krátkých vystoupeních stepařské formace i jednotlivci. Pro všechny, kteří by si chtěli step vyzkoušet, je v sobotu otevřený workshop ve Studiu v DEPO2015. Na místě je možné si zapůjčit stepařské boty.

Festival vyvrcholí Galavečerem v Měšťanské besedě, kterýbude kromě nejlepších českých studiía jednotlivců hostit i stepaře z německého Mnichova nebo polské Varšavy. Hvězdou večera bude několikanásobný mistr světa ve stepu Daniel Borak ze švýcarského Winterthuru. Večerem budou diváky provázet vítězové 6. řady soutěže StarDance herečka Anna Polívková a tanečník Michal Kurtiš.

Kromě stepu se bude v rámci festivalu tančit také swing – na tančírnu s výukouswinguzve všechny zájemce do Klempírny v DEPO2015 Markéta Čekanová. Swingová tančírna začíná v pátek 11.5. v 19 hodin.

 

 

Plzeňský festival stepu – program

  1. 5. čtvrtek

Flashmob

18:00, OC Olympia Plzeň

 

  1. 5. pátek

Swingový večer

swingová tančírna s výukou, vstup 100 Kč (na místě)

19:00 – 22:30, DEPO2015, Klempírna

 

  1. 5. sobota

Představení stepařských studií

10:30 – 13:00ukázky různých druhů stepu pod širým nebem

13:30 – 14:30 Sedmý smysl –koncert plzeňské kapely

U branky, vstup zdarma

 

Stepařský workshop pro veřejnost (pod vedením LibyBorak)

13:00 – 14:30 DEPO2015, Studio, vstup zdarma

 

Galavečer

to nejlepší, co nabízí současný step, moderují Anna Polívková a Michal Kurtiš

19:00 – 21:30, Měšťanská beseda, vstup 240 – 280 Kč

 

  1. 5. neděle

Stepařský workshop pro pokročilé

pod vedením Daniela Boraka, pouze pro registrované

10:00 – 13:30, DEPO2015, Studio

 

 

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *