Starejte se o svůj kávovar pravidelně

Každý milovník kávy se bez kvalitního kávovaru jen těžko obejde. Aby však káva chutnala vždy stejně, musíme o kávovar pravidelně pečovat. Jak?

Jak připravit lahodnou kávu
Kávu můžeme v dnešní době připravit mnoha způsoby. Základem každého kávového šálku je espresso, které nám připraví automatický i poloautomatický kávovar. Kvalitu i chuť kávy však ovlivňuje nejen samotný přístroj, ale také to, jak se o něj staráme. Zanedbaná péče o kávovar časem rapidně promění chuť i konzistenci kávy, proto je nutné jej čistit pravidelně a důkladně.

V čem spočívá péče o kávovar?
Každodenním používáním se kávovar zanáší. Postupem času se na jednotlivých částech zachycují usazeniny, tvoří se olejový kal a dochází k zavápnění trysek. Změn si všimneme i na samotné chuti kávy, která začne být postupem času nahořklá. Špatně čištěný kávovar je skvělým místem pro množení bakterií a škodlivých zárodků mikroorganismů.

Péče o kávovar je tedy důležitá i z hlediska našeho zdraví. Kdo by chtěl mít kávu plnou kvasinek a plísní, které mohou zapříčinit vznik infekcí? Pravidelnou péčí také prodloužíte životnost přístroje a předejdete běžným poruchám, které mohou nastat právě díky nesprávné údržbě.

Prodlužte kávovaru životnost pravidelnými servisy
Nezáleží na tom, zda máte poloautomatický nebo automatický kávovar. Každý přístroj si zaslouží jednou za čas pravidelný servis a údržbu. Naši technici doporučují pozáručním přístrojům profesionální údržbu každé 1 – 2 roky. Pro servis kávovarů volejte naše specialisty ve Zbůchu u Plzně. Specializují se na odborné servisy značek Philips a DeLonghi.

Jak provádíme servisy kávovarů?
Odborný servis kávovaru spočívá v kompletní údržbě a výměně chybných komponent. Zavolejte k nám na pobočku a my kávovar v Plzni a okolí vyzvedneme zdarma, nebo nám jej stačí poslat kurýrem na pobočku. Přístroj napojíme na diagnostiku a po zjištění závad jsme schopni zajistit opravy kávovarů do tří pracovních dnů. Běžný servis zahrnuje výměnu těsnění, čištění, odvápnění, seřízení mlecích kamenů, nastavení dávkovače kávy a kontrolu tlaku.

(placla), ilustrační foto Pixabay

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *