Smutný příběh psího křížence Pišty. Ten by mohl vyprávět, co je to “život pod psa”

Pišta je hodný psí kříženec, kterému osud zrovna moc nepřál. Do plzeňského útulku se dostal loni v lednu hladový a vyhublý.  Téměř rok pak čekal na náruč milujícího pána či paničky. v plzeňském útulku pro zvířata v nouzi si ho začátkem letoška vybral třiadvacetiletý mladík. S Pištou si hned padli do oka. Ale tím psí příběh zdaleka neskončil.

„Mysleli jsme si, že Pišta jde konečně do dobrých rukou a bude o něj s láskou postaráno,“ řekl vedoucí útulku Petr Kokoška. “Nikdo však nečekal, že přesně za měsíc dostaneme telefonické oznámení, že nový majitel se psem přebývá v mrazivém počasí ve vozidle. Muselo se začít hned jednat a tuto událost prověřit. Bohužel tvrzení oznamovatelky se ukázalo, jako pravdivé a opravdu jsme nalezli mladého muže s osvojeným psem ve vozidle. K celé věci uvedl, že je ve složité životní situaci, ale že si shání zaměstnání a ubytování a přislíbil, že Pištu odveze k bratrovi do Tanvaldu, kde o něj bude postaráno do doby, než se bude moci o Pištu řádně starat,” dodává vedoucí. Ostatně o tom jsme již v Českém pohledu informovali.      https://www.ceskypohled.eu/pista-se-vratil-do-utulku-novy-pan-mu-nedokazal-zajistit-vhodne-podminky-k-zivotu/

Uběhlo pouhých šest dní a v útulku opět zazvonil telefon. Žádnou veselou zprávu však nepřinášel. Mladý muž svůj slib nesplnil a nadále s Pištou přebýval ve vozidle, kde navíc hlasitě pouštěl hudbu. Strážníci na místě zjistili, že pes potřebuje veterinární péči, neboť měl zánět v uších, avšak majitel psa jej nebyl schopen z finančních důvodů zajistit. Pišta proto putoval zpět do plzeňského útulku, kde se jej ujali ošetřovatelé.

“K našemu překvapení se za další tři dny dostavil původní osvojitel křížence se slovy, že o Pištu velice stojí, že si našel zaměstnání a ubytování, což doložil potvrzením. Jelikož vše nasvědčovalo tomu, že skutečně šlo nejspíše o krátkou složitou životní situaci, kterou mladý muž dokázal rychle vyřešit v touze mít opět po svém boku svého čtyřnohého kamaráda, byl mu Pišta v dobré víře opět vydán,” informuje Petr Kokoška.

Jenže o měsíc později, díky všímavosti oznamovatelky, která se o osud Pišty zajímala již v minulosti, se rozdrnčel opět telefon. Ale ani tentokrát nezvěstoval dobrou zprávu. Pišta byl objeven na jednom z inzertních serverů za částku 2000 Kč, s odůvodněním, že majitel není schopen se o pejska postarat. „Nevěřil jsem svým uším,“ řekl vedoucí útulku, který okamžitě začal shánět majitele Pišty s výzvou, aby psa vrátil zpět do plzeňského útulku. Mladý muž přislíbil, že Pištu přiveze během tří hodin. Avšak ani tento slib nesplnil. Následným šetřením Petr Kokoška zjistil, že Pišta je umístěn v útulku Azyl pes ve Frýdlantu, kam jej přivezla Městská policie Tanvald, kterou kontaktovala blízká příbuzná osvojitele psa. Uvedla, že majitel psa jej nechal v bytě, dva dny se již neobjevil a oni se o něj nemohou starat.

„Osud Pišty mi není lhostejný a hned jsem věděl, že tahle to nenechám,“ říká vedoucí útulku. Po domluvě s útulkem Krásný les a velitelem Městské policie Plzeň byl další den z útulku Azyl pes Pišta cestoval zpět do plzeňského útulku. Do místa, které je mu alespoň známé a kde na něj všichni čekali s otevřenou náručí. Snad tam přece jen Pišta nalezne skutečně milujícího člověka, který se dokáže o něj řádně postarat, tak aby znova nemusel prožívat „život pod psa“.

Foto MP Plzeň

 

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *