Slovanská a Mikulášské náměstí v Plzni budou uzavřeny pro veškerou automobilovou dopravu

Oprava tramvajové trati na Mikulášském náměstí a Slovanské ulici a oprava vodohospodářské infrastruktury (vodovodů a kanalizace), to budou důvody úplné uzavírky Slovanské a Mikulášského náměstí pro veškerou automobilovou dopravu v termínu od 1. do 31. srpna. Ve dnech od 13. do 22. srpna zde dojde i k výluce tramvajového provozu.

„Každá i sebekratší oprava tramvajové tratě má velký vliv na celou MHD v Plzni. Z toho důvodu bylo pro rekonstrukci tramvajového kolejiště v Mikulášské ulici zvoleno období prázdnin, kdy není MHD využívána pro cesty do škol. Kromě toho v období prázdnin nejezdí po Mikulášské ulici ani školní autobusy příměstské linkové dopravy z jižního Plzeňska, které mají zastávku na Mikulášském náměstí,“ vysvětluje Petr Náhlík, náměstek primátora pro oblast dopravy a životního prostředí.

Oficiální objízdná trasa pro individuální automobilovou dopravu bude Částkovou a Lobezskou ulicí na ulici U Prazdroje. Místní obsluha okolí stavby bude řešena dle jednotlivých etap stavby, v Plzenecké ulici bude pro zajištění průjezdu vyblokováno parkování.

Velká zkouška čeká i dopravní podnik. „Výluka odřízne tramvajovou vozovnu od zbytku Plzně, vozy tak budeme muset odstavovat na konečných, kde bude prováděna i základní údržba, jako je například úklid,“ popisuje dopady uzavírky Michal Kraus, předseda představenstva PMDP, a.s.

Výluka zasáhne především tramvajový provoz na linkách číslo 1 a 2, ale dotkne se také trolejbusové linky číslo 12. Noční autobusová doprava bude operativně odkláněna v závislosti na jednotlivých etapách výstavby.

Jiří Ptáček, dopravně provozní ředitel PMDP, a.s., doplňuje: „Po dobu výluky provozu tramvají, tedy od 13. do 22. srpna, bude jezdit linka náhradní autobusové dopravy, která obslouží obě tratě na Slovany a Světovar jednosměrným objezdem. Výluka bude náročná nejen pro nás, ale především pro naše cestující.“

Náhradní autobusová doprava pojede z náměstí Republiky, kde bude probíhat vzájemný přestup mezi tramvajovými linkami číslo 1 a 2 od Bolevce a Skvrňan a autobusy náhradní dopravy číslo 1/2A. Následně pojede po trase zastávek – Náměstí Republiky – Františkánská – Goethova – Prokopova – U Trati – Koterovská – Plzenecká – Slovanská – Slovanská alej – Koterovská – Sirková – U Zvonu – Náměstí Republiky. Zastávky Anglické nábřeží a Hlavní nádraží nebudou ve směru na Slovany a Světovar obsluhovány!

Přestup z trolejbusových linek na autobusy náhradní dopravy směrem na Slovany a Světovar je doporučen u Mrakodrapu – autobusy budou odjíždět ze zastávky Prokopova. Pro cestující z vlakového nádraží bude zřízena obousměrná zastávka v Koterovské ulici poblíž křižovatky s Železniční ulicí a vyústění podchodu pod nádražím.

V závěru srpna, kdy budou ještě probíhat práce na tramvajové trati linky číslo 1 ve směru do centra, bude tato linka vedena na Slovany jednosměrným objezdem po trase Mikulášské náměstí – Slovanská – Slovanská alej – Koterovská – Sladkovského – Mikulášské náměstí.

Podrobné informace o provozu MHD budou průběžně přinášet PMDP, a.s., na svých webových stránkách www.pmdp.cz a facebooku. K dispozici bude cestujícím také infolinka, informační cedule na zastávkách nebo informátoři, kteří budou k dispozici na vybraných frekventovaných místech.

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *