Skončí dětské oddělení v Rokycanech? Nic nerušíme, tvrdí nemocnice

Pár týdnů se už diskutuje o budoucnosti dětského oddělení v Rokycanské nemocnici. Zavře se, omezí? O důvodech takového kroku se na sítích hodně mluví: má to být rozhodnutí “shora” či nedostatek personálu… K budoucnosti dětského oddělení se vyjádřilo vedení Rokycanské nemocnice. “Prohlašujeme, že v žádném případě nejednáme o zrušení dětského oddělení,” uvádí předseda představenstva nemocnice Zdeněk Švanda.

“Nemocnice napříč celou republikou včetně Rokycanské v současnosti řeší se zdravotními pojišťovnami smlouvy o rozsahu poskytované péče od roku 2025,” vysvětluje Švanda. “V jednáních s Rokycanskou nemocnicí navrhly zdravotní pojišťovny upravit model dalšího fungování dětského lůžkového oddělení tak, aby odpovídal současnému nízkému vytížení lůžek, které je skutečně na hranici využití kolem 25 procent,” dodává. A právě to je tématem diskusí na sítích: nízké vytížení lůžek a k tomu tvrzení managementu, že se až tak moc nestane.

Nejedná se prý ani o zrušení dětského oddělení, ani o zrušení ambulancí a ani o zrušení dětské pohotovosti, která je naopak velmi vytížená a měsíčně ošetří několik stovek dětí. Co se týká ambulantní péče, vznesly naopak pojišťovny požadavek na její rozšíření.

V jednání o nasmlouvání rozsahu péče na další roky jedná nemocnice s pojišťovnami pouze o novém modelu fungování lůžkové části, přičemž ovšem vedení nemocnice, stejně jako vedení krajských nemocnic a samotného Plzeňského kraje požaduje, aby i zásahy do lůžkové části byly minimální a aby lůžková péče byla zachována v co nejširším rozsahu. “Naším společným cílem je zajistit kvalitní a dostupnou péči pro všechny dětské pacienty i nadále,” konstatuje předseda představenstva nemocnice.

Zdroj: Město Rokycany, ilustrační foto

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *