Sjezdovky rovné jako tabule, mráz klesá. Špičák láká v sobotu na dětský den

První dny března nic nemění na status quo na šumavském Špičáku. Na sjezdovkách stále leží v průměru 70 centimetrová,již řádně promrzlá a chladem naakumulovaná, vrstva sněhu.„Podmínky jsou pořád stejně vynikající, sjezdovky rovné jako tabule. Velké mrazy sice ovlivnily návštěvnost směrem dolů, ale v sobotu už mají povolit. Určitě celý víkend i příští týden nabídneme to nejlepší z letošní zimní sezony.V těchto dnech se lyžuje absolutně bez front,“ říká provozní ředitel Ski&Bike Špičák Vladimír Kasík.

Tuto sobotu 3. března na Špičáku věnují dětem. Areál naděluje celodenní volňásky jako odměnu za absolvování Špičáckého pětiboje, což není nic jiného než 5 jednoduchých soutěží, které bez problémů zvládne každé dítě. Program začíná od 9:00 a končí ve 12:30 hodin.U dojezdu sjezdovky Spodní Šance budou připraveny všechny stanoviště, hřiště i iglů. Středisko pořádá dětský den pravidelně každý rok už několikátou sezonu a účast bývá vždy výborná  – mezi 100 až 170 účastníky.

„Letos jsme zařadili dvě nové disciplíny na kluski, což je speciální obutí na sníh, které dětem půjčíme. Nejprve po nich sjedou z kopce dolů mezi slalomovými brankami, svůj čas uvidí hned po projetí cílem na elektronické tabuli. Hned potom po nich vystoupají nahoru přes sněhové vlny a překážky,“ láká na novinky Jan Kasík, vedoucí střediska služeb ze Ski&Bike Špičák

Další tři soutěžní disciplíny-lezení do iglú, koupání tučňáků a slalom psích spřežení zůstávají stejné jako v předchozích ročnících a děti už je zvládnou „jen“ ve svých botách.  Po dokončení všech pěti soutěží za odměnu obdrží poukaz na celodenní jízdenku zdarma. Ti nejrychlejší v součtu pěti časů všech disciplín v každé ze tří kategorií do 6 let, 7-9 let, 10-14 let získají věcné ceny – jízdou rolbou, na sněžném skútru nebo se svezou v motokárách. Výsledky budou vyhlášeny ve 13:00 hodin moderátorem v místě soutěží.

Na jízdenku ZDARMA děti potřebují pouze 50 Kč vratnou zálohu na čipovou kartu. Ta bude k dispozici v pokladně u dojezdu sjezdovky Spodní Šance, kde se pětiboj koná.

O nastávajícím víkendu budou jinak všechny sjezdovky v areálu k dispozici veřejnosti bez omezení.V příští týdnu (v sobotu 10.3.)sepojede recesistická soutěž přes louži, což znamená jediné – hlavní sezona na Špičáku vrcholí.

Ilustrační foto

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *