S péčí v plzeňské Fakultní nemocnici se spokojeno stále víc lidí. Prozradili to v průzkumu

Péči v plzeňské Fakultní nemocnici si chválí 86 procent pacientů. Vyplývá to z šetření jejich spokojenosti na lůžkových odděleních, které se uskutečnilo už potřinácté. Vyplněné dotazníky odevzdalo během čtyř týdnů celkem 2 599 pacientů, kteří strávili v nemocnici více než jednu noc. Nejnovější výsledek je skoro o dvě procenta lepší než předchozí rok a opět potvrdil dlouhodobý trend růstu kvality zdravotních služeb největší nemocnice na západě a jihu Čech.

V šetření spokojenosti se pacienti vyjadřovali k osmi samostatným dimenzím: 1. Přijetí pacienta do nemocnice 2. Respekt, ohled, úcta k pacientovi 3. Koordinace a integrace péče o pacienta 4. Informace, edukace a komunikace pacienta 5. Tělesné pohodlí pacienta 6. Citová opora pacienta a zmírnění strachu a úzkosti pacienta 7. Zapojení rodiny a blízkých do péče o pacienta 8. Propuštění a pokračování péče o pacienta Nejvyšší spokojenost je s oblastí „Zapojení rodiny“, kde výsledek dosáhl 95,0 % a s „Propuštěním a pokračováním péče“, s nímž je spokojeno 93,0 % pacientů.

V kategorii „Respekt, ohled, úcta“ bylo významné zvýšení spokojenosti pacientů u „Způsobu komunikace před pacientem ze strany sestry“ na 94,3 % a u „Způsobu komunikace před pacientem ze strany lékaře“ na 92,2 %. U všech osmi dimenzí se každým rokem spokojenost pacientů zvyšuje. Výsledky šetření nabízí detailní porovnání meziročních trendů pro všechny klíčové i dílčí oblasti spokojenosti, zároveň i pro jednotlivá oddělení a stanice.

Šetření spokojenosti pacientů je výbornou zpětnou vazbou a motivuje jednotlivé kliniky a oddělení k většímu rozsahu služeb a péče. Co pacienty trápí a naopak, s čím jsou spokojeni? „Nemocnice splnila mé představy o kvalitní zdravotnické péči……. Postrádala jsem na pokoji nástěnné hodiny…… Myslím, že lepší péče nemůže být…… Věkově by mohlo být podle možností lepší rozdělení na pokojích…… Každý pacienty by se měl chovat tak, a uvědomit si, že mu chtějí lékaři a celý personál pomoci…… Omezila bych návštěvy na pokojích a nasměrovala je do kulturní místnosti……. Chtěla bych poděkovat všem….. Ta péče byla opravdu špičková……. Je mi 87 let, péče, aby se člověk neproležel, je až přehnaná…… Od minulé návštěvy se razantně zlepšilo stravování, až na ten čaj…….. Hluk zvenčí – let vrtulníku, ale chápu, že je to důležité pro záchranu životů.“ (tz)

Ilustrační foto FN

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *