Přijede Hřebejk, Remunda, Neužil, Havelka… Finále Plzeň začíná už ve čtvrtek

Od čtvrtka se Plzeň opět stane filmovou Mekkou České republiky – začíná 31. ročník filmového festivalu Finále Plzeň. Do krajské metropole míří řada významných hostů z řad herců a hereček, režisérů a dalších filmových tvůrců zejména z České a Slovenské republiky. Zahraniční hosty zde zastoupí mimo jiné členové mezinárodních porot.

 Letošní 31. ročník filmového festivalu Finále Plzeň se uskuteční od 19. do 24. dubna 2018. Do západočeské metropole opět přinese přehlídku aktuální české a slovenské kinematografické, televizní a internetové tvorby i ochutnávky z historie a zahraničních produkcí. O hlavní cenu Zlatého ledňáčka se utká 51 snímků uvedených do kin v roce 2017 v pěti kategoriích – celovečerní hraný nebo animovaný film, dokumentární film, televizní a internetová cyklická a necyklická tvorba a nově i studentské filmy do 40 minut.

V rámci festivalu bude uvedeno 6 premiér či předpremiér. Jmenovitě se jedná o snímek Hastrman, režijní debut Ondřeje Havelky. Dále dokumentární film Bohu žel Saši Dlouhého, slovenský výpravný životopisný film Dubček – krátké jaro, dlouhá zima nebo historický snímek Zdeňka Jiráského Bůh s námi – od defenestrace k Bílé hoře. Předpremiéra čeká i televizní film Davida Ondříčka Dukla 61 či dokudrama Jana Geberta Až přijde válka. (tz)

Foto Finále Plzeň

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *