Polovina okrsků v Plzeňském kraji je sečtena. Radují se ANO, okamurovci a piráti. Smutek v ČSSD a v TOP09

O 200 poslaneckých míst ve Sněmovně usiluje v celé republice jednatřicet stran a hnutí. Po patnácté hodině známe výsledky z patnácti procent okrsků.  Podle nich jsou volby obrovským zklamáním hlavně pro ČSSD a TOP09.

První výsledky zveřejněné náhradním spojením z Českého statistického úřadu, kterému vypadl už krátce do druhé hodině odpoledne informační web, ukazují, že nejvíc hlasů má zatím ANO (přes 30 %), další strany jsou až daleko za Babišovým hnutím. Druhá je Okamurova SPD (téměř 12 %) a třetí KSČM (necelých 10 %). Jen o trochu méně mají Česká pirátská strana a ODS. ČSSD má jen málo přes 7 % a je to pro ni obrovské zklamání. “Asi je to předčasné, ale byl by to velmi špatný výsledek,” řekla v reakci na výsledky místopředsedkyně strany a ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová.

Do Poslanecké sněmovny by se podle průběžných výsledků dostala ještě KDU-ČSL a Starostové a nezávislí. TOP09 má zatím jen 3,6 %. Šéf strany Miroslav Kalousek chce ale výsledek analyzovat až v příštích dnech, řekl v České televizi.

Volební účast je zatím podobná jako při minulých volbách v roce 2013 a pohybuje se mírně pod šedesáti procenty.

V Plzeňském kraji je už zpracovaná téměř polovina volebních okrsků. ANO má tady 30,9 %, druhá je ODS (11,5 %), třetí Okamurova SPD (10,7 %), dále Česká pirátská strana (9,9 %), KSČM (9,3), ČSSD (8,2 %). Do Sněmovny by se jen o málo nedostaly Starostové a nezávislí (4,9 %) a ani TOP09 (4,7).

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *