Plzeňským těžkooděncům děkoval Zazrycký jako primátor i bývalý šéf hokeje

Pro udržování bezpečnosti a veřejného pořádku v Plzni je klíčová práce pořádkové jednotky městské policie. A právě ta vznikla ve městě v roce 2009, přesně před patnácti lety.

Být členem pořádkové jednotky vyžaduje píli a  náročnou fyzickou přípravu. S tím vším jsou spojena pravidelná taktická cvičení pro zdokonalení se ve zvládnutí mimořádných a krizových situací při bezpečnostních opatření. Jednotka tzv. těžkooděnců v současnosti čítá 27 členů.

Mnoho členů pořádkové jednotky má za sebou řadu záslužných činů, při kterých zachránili lidské životy, zadrželi pachatele trestných činů, pomohli zraněným osobám, ale také se např. společně s dalšími strážníky městské policie účastnili pomoci při odstraňování následků živelné pohromy po povodni v obci Heřmanice na Liberecku v srpnu roku 2010, o dva roky později vypomáhali kolegům v Ústí nad Labem při obdobné situaci, kdy chránili před rabováním opuštěné domy. V roce 2021 část z nich odjela ve svém osobním volnu pomáhat s likvidací škod po tornádu na jižní Moravu.

Za práci všem členům jednotky poděkoval i primátor Roman Zazrzycký. “Jako členové pořádkové jednotky procházíte tvrdým výcvikem a taktickými cvičeními, abyste dokázali zajistit bezpečnost Plzeňanů v krizových situacích. Toho si velmi cením a děkuji vám za to jako primátor a z minulých let také jako ředitel hokejového klubu, protože v rámci hokeje i fotbalu máte při rizikových zápasech své nezastupitelné místo,“ uvedl primátor města Plzně Roman Zarzycký.

Zdroj: MP Plzeň

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *