Ve Čtyřlístku a v Petrklíči dostali respirátory. V domovech se zvláštním režimem jsou potřebné

Na dva tisíce respirátorů zajistí bezpečný chod domovů se zvláštním režimem Petrklíč a Čtyřlístek, kde pečují o seniory s omezenou soběstačností. Respirátory, jež byly vyrobeny na lince darované Senátu České republiky tchaiwanskou vládou, předalo vedení prvního obvodu v čele se starostkou Helenou Řežábovou spolu se senátorem a starostou Městského obvodu Plzeň 2 Lumírem Aschenbrennerem.

Respirátory jsou tím, čím byly roušky na jaře loňského roku. Zamezují šíření koronavirové nákazy, což je obzvláště v domově pro seniory s chronickým duševním onemocněním, kteří našli v místních domovech Petrklíč a Čtyřlístek svůj druhý domov, zásadní pro kvalitu jejich života,“ uvedla starostka městského obvodu Plzeň 1 Helena Řežábová. Ačkoliv je většina z personálu i klientů obou zařízení již očkována, respirátory jsou i nadále využívány převážně personálem, a to z preventivních důvodů.

Respirátory jsou v podstatě darem tchaiwanské vlády, byly totiž vyrobeny na výrobních linkách, které tchaiwanská vláda darovala České republice. Těch linek je celkem pět, přičemž jedna linka za měsíc dokáže vyrobit celkem milion respirátorů. První dávka, kterou dostal Senát na přerozdělení, čítá 200 tisíc kusů, já jsem jich obdržel něco přes dva tisíce,“ vysvětlil senátor Lumír Aschenbrenner, který zajistil dodávku respirátorů pro první obvod.

Respirátory převzali, z rukou senátora Lumíra Aschenbrennera, starostky Heleny Řežábové a místostarostky Ilony Jehličkové, za Čtyřlístek ředitel Městského ústavu sociálních služeb Vladimír Chuchler a vedoucí domu se zvláštním režimem Eva Žípková, za Petrklíč pak jeho vrchní sestra Pavla Kurcová. „Uplynulý více než rok byl velmi náročný pro nás pro všechny a respirátory se staly součástí naší práce, jsme proto rádi, že se nám dostalo takovéhoto daru, jenž bezezbytku využije náš personál. Děkujeme,“ komentovala vrchní sestra Hana Kurzová a dodala, že solidarita vždy příjemně potěší.

Zdroj: ÚMO Plzeň 1

  •  

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *