Plzeňské Filmové noci zvou na Schindlerův seznam a …

Krakov, Polsko, rok 1939. Židé se ocitají pod stále vyšším tlakem ze strany nacistů. A do toho vstupuje člen Nacistické strany, obchodník Oskar Schindler. Přestože vydělával na válečném utrpení, obětoval veškeré své jmění, aby zachránil jedenáct stovek židovských životů. To je rámec oscarového filmu Stevena Spielberga Schindlerův seznam, jenž otevírá další týden Filmových nocí.

V úterý je na programu německá komedie Fakjů pane učiteli 3. Ve středu se mohou do kina pod širým nebem v centru Plzně vydat ti, jimž se stýská po vánoční atmosféře. Promítá se totiž Mrazík. Zimní atmosféra povane ze stříbrného plátna i o den později, ve čtvrtek. To je na programu komedie s Annou Polívkovou, Anitou Krausovou, Janem Révaiem a Jakubem Kohákem Špindl. Pátek bude opět vyhrazen rodinám a milovníkům animovaných snímků vůbec. Vydat se se mohou na britsko–francouzskou komedii Paddington 3. Víkendový program pak nabídne americkou výpravu do nitra počítačových her, Jumanji: Vítejte v džungli! a horror s výrobcem panenek v hlavní roli Annabelle 2: Zrození zla.

Projekce Filmových nocí se konají v prostoru po bývalém DK Inwest a tento týden začínají o půl hodiny dřív než doposud: ve 21:15 h. (tz)

Ilustrační foto

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *