Plzeňská zoo poprvé odchovala korovce mexické. Mláďata krmí křepelčími vajíčky a myšími holaty

Chovatelé plazů v plzeňské Zoologické a botanické zahradě slaví velký úspěch. Poprvé se jim podařilo odchovat mláďata korovce mexického (Heloderma horridum exasperatum).V zázemí expozice Království jedu nyní pečují o osm mláďat tohoto jedovatého ještěra.

Korovec pochází ze severozápadního Mexika, dorůstá až do devadesáti centimetrů. Jde o vejcožravý, na stromy vázaný druh ještěra. Je zvyklý v zimě hibernovat, což je důležité i pro odchov v zoo kvůli reprodukčnímu chování samice.

Plzeňská zoo získala dospělý pár od kolegů ze Záhřebu v roce 2017 v rámci Evropského záchranného programu. “Koncem srpna 2018 nakladla samice celkem deset vajec, z nichž se po 167 dnech inkubace vylíhlo osm mláďat,” informoval nás ošetřovatel Jan Dohnal. “U tohoto druhu korovce je to poprvé v plzeňské zoo a podruhé po odchovu v zoo Ústí nad Labem,” dodal.

Ošetřovatelé krmí mláďata jednou týdně křepelčími vajíčky a myšími holaty. Jejich rodiče mohou návštěvníci vidět v expozici Sonorská poušť. Mladé korovce si budou moci prohlédnout až za pár týdnů.

Foto Zoo Plzeň

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *