Pišta se vrátil do útulku. Nový pán mu nedokázal zajistit vhodné podmínky k životu

Šestiletý kříženec jezevčíka slyšící na jméno Pišta se vrátil zpátky do plzeňského útulku, kde se o něj teď starají jeho zaměstnanci.  Muž, kterému byl vydán do opatrovnictví, zvířeti nedokázal zajistit veterinární péči, kterou potřebovalo, ani řádné podmínky k chovu.

Pišta byl vydán počátkem ledna do opatrovnictví mladému muži. Jenže po měsíci zavolala na číslo útulku žena, že nový majitel pobývá se psem v mrazivém počasí ve vozidle a že ho nekrmí. Když strážníci věc prověřovali, zjistili, skutečnost, že se muž podle všeho, to co říkal, potýká s dost složitou životní situací, kdy přišel náhle obydlení,” informuje mluvčí plzeňských strážníků Jana Pužmanová.

To že by psa nekrmil, se neprokázalo. Muž strážníkům přislíbil, že psa odveze ke svému blízkému příbuznému, než si své problémy vyřeší. “Avšak k žádné změně, jak sliboval, nedošlo,” konstatuje Pužmanová. “Zhruba do týdne se objevil na stejném místě znovu, opět se zvířetem v autě. Jelikož pes potřeboval nutnou veterinární péči a nový majitel nebyl schopen svěřenému zvířeti jí zajistit, jak poté uznal, stejně ani řádné podmínky chovu, vzali strážníci Pištu zpátky do útulku,” popisuje příběh mluvčí městské policie..

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *