Pejsci na vás čekají v útulku v Borovně. Dnes představujeme desetiměsíčního Mika

“Na počátku byl nápad a nadšení. Pak následovaly dva roky budování a teď máme plné ruce práce,” vzpomíná na začátky spolku a útulku pro psy v Borovně na jižním Plzeňsku předsedkyně výkonného výboru spolku Storgé Andrea Kolmanová. “Ale práce povětšinou radostné a s pocitem, že to má alespoň trochu smysl,” dodává.

Od zahájení provozu útulku v květnu 2015 prošlo zařízením více než 300 psů. Z tohoto počtu byla zhruba polovina zaběhlých pejsků navrácena původním majitelům. “Zbylým opuštěným či týraným psům se snažíme co nejdříve nalézt nový domov. Máme radost, že se adopce poměrně daří a pejskové, hlavně díky sociálním sítím a inzerci, odcházejí bydlet do nejrůznějších koutů republiky,” popisuje Andrea Kolmanová. Zařízení částečně slouží i jako hotel pro psy a z výtěžku hotelu je podpořen chod útulku.

Někteří čtyřnozí osazenci zatím stále čekají na nové páníčky a radostnější osud. Pokud byste se i vy chtěli stát majitelem takového pejska, po domluvě na tel. čísle 723 598 853 útulek můžete kdykoliv navštívit a některého „nejlepšího přítele člověka“ si vybrat a adoptovat. “Rádi vám naše svěřence ukážeme a s výběrem poradíme. Aktuální přehled pejsků k osvojení najdete na našich stránkách www.utulekborovno.cz/psi k osvojení a novinky například i na facebookovém profilu,” zve Andrea Kolmanová. Nově přijatí pejsci jsou vždy umístěni v dočasné karanténě, kde je jim věnována zvýšená péče a případně léčba.

Podpořit útulek a jeho činnost lze mnoha způsoby. Ne každý si může dovolit finanční pomoc, ale možností je darovat trochu svého cenného osobního času a přijet například pejsky vyvenčit. “Oceníme i pamlsky pro psy (například piškoty), konzervy, uklízecí, desinfekční a prací prostředky. Finančně lze pomoci i posláním libovolné částky na číslo účtu 2747015349/0800 nebo na  transparentní sbírkový účet číslo 9339009339/0800, kde probíhá sbírka na výstavbu výběhu pro psy. Děkujeme už předem za jakoukoliv pomoc,” konstatuje Andrea Kolmanová.

 

Pokud uvažujete o pejskovi z útulku, právě tam na vás čeká Mike (na snímku). Je to desetiměsíční kříženec pravděpodobně amerického stafordšírského teriéra, který je připraven odejít do nového domova. Mike je mladý pes s nesmírným elánem do života, který miluje pohyb, práci, hraní a všechny lidi. Potřebuje aktivního páníčka, který s ním bude sportovat, chodit na delší vycházky a věnovat se mu. Mike mu vše mnohonásobně vrátí. Je to čistotný, zdravý, sebevědomý a vyrovnaný pes, který bude stát věrně po boku svého majitele. Určité opatrnost je třeba vůči ostatním psům. Fenky snese bez problému. 

  

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *