Parkoviště u bazénu na Slovanech bude placené. Jen plavci ho budou mít zadarmo

Plzeň chce vyřešit problém s parkováním, který mají dlouhodobě návštěvníci Bazénu Slovany. Ti často nenachází volné místo na přilehlém parkovišti, neboť jej využívají k odstavení svých vozů místní obyvatelé. Rada města Plzně proto schválila zpoplatnění parkovacích stání, pro návštěvníky bazénu však zůstane parkoviště zdarma.  Zpoplatnění začne platit, jakmile si parkoviště do provozu převezmou Plzeňské městské dopravní podniky. Vjezd na parkoviště zajistí závorový systém.

„Parkoviště je v současné době zrekonstruované, po kolaudaci si jej převezme Správa veřejného statku města Plzně v roli správce komunikací, na základě dodatku k mandátní smlouvě pak dojde k převzetí organizátorem statické dopravy, tedy Plzeňskými městskými dopravními podniky. Z tohoto důvodu je účinnost navrhovaných cen odložena do data, kdy bude moci smluvní organizátor města Plzně předmětné parkoviště převzít do provozu,“ uvedl technický náměstek primátora Pavel Šindelář.

 

Tarif Cena v Kč vč. DPH Účtování
pondělí – pátek  07:00 – 21:00 h 10 Kč/hod. za každou započatou hodinu
sobota a neděle 07:00 – 12:00 h 20 Kč/hod. za každou započatou hodinu
sobota a neděle 12:00 – 21:00 h 10 Kč/hod. za každou započatou hodinu
noční, pondělí – neděle

21:00 – 07:00 h

0 Kč/časový úsek pásmová sazba
Návštěva Bazénu Slovany 1 0 Kč po validaci tarifu jednorázová cena při návštěvě Bazénu Slovany za stání od vjezdu do výjezdu, nejdéle však do 30 minut od počátku nočního tarifu.

Ceny placeného stání na parkovišti Bazén Slovany:
1 Tarif Návštěva Bazénu Slovany se validuje na nepoškozeném a předem vyzvednutém parkovacím lístku. Validace, tj. zápis tohoto tarifu na lístek, se provádí na rabatovací jednotce před návratem na parkoviště, a to vždy na základě předložení platné vstupenky do Bazénu Slovany. Informaci o použití a umístění rabatovací jednotky v areálu poskytne obsluha Bazénu Slovany. Tarif nelze validovat mimo provozní dobu Bazénu Slovany.

Ilustrační foto

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *