Občanští demokraté v Plzeňském kraji posílají do Senátu Vladislava Vilímce a Pavla Karpíška

Občanští demokraté představili na programové konferenci kandidáty do senátních voleb. Barvy ODS chce v Senátu nově reprezentovat třeba herec Vladimír Kratina, primátor Mladé Boleslavi Raduan Nwelati nebo bývalý policejní prezident Martin Červíček. ODS se zapojila také do dvou koaličních uskupení, ta podpoří rektora Mikuláše Beka a bývalého kandidáta na prezidenta Pavla Fischera. V Plzeňském kraji do Senátu posílají Vladislava Vilímce a Pavla Karpíška.

V Plzeňském kraji se do Senátu bude volit v obvodě č. 8 Rokycany (severní Plzeňsko, Rokycansko a část okresu Beroun v sousedním Středočeském kraji) a č. 11 Domažlice (Domažlicko a velká část okresu Klatovy). O mandát na Rokycansku bude usilovat bývalý radní Plzeňského kraje a současný starosta Vejprnic Pavel Karpíšek a na Domažlický bývalý poslanec, současný náměstek hejtmana a místostarosta Kdyně Vladislav Vilímec.

“Našimi kandidáty jsou vyzrálí a zkušení lidé známí zejména díky své práci a úspěchům, které mají za sebou například jako komunální politici, učitelé nebo podnikatelé,” představil kandidáty předseda senátorského klubu ODS Miloš Vystrčil. “Poslední termín schvalování našich kandidátů do Senátu je 22. červen. V tuto chvíli je již jasné, že ODS často i za podpory dalších stran postaví kandidáty minimálně v osmnácti senátních obvodech a že minimálně v šesti naopak my podpoříme kandidáty jiných stran nebo nezávislé kandidáty,” uvedl Miloš Vystrčil.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *