Na vlně podzimu. Vylaďte interiér trendy doplňky, které zahřejí váš domov a vytvoří atmosféru

Slunce zapadá každý den dříve a teplý letní vzduch střídá ochlazení, pomalu se začínáme stahovat zpátky do svých domovů, interiérů, které možná zaslouží před přicházející zimou trochu úprav a doladění příjemné atmosféry. S přicházejícím podzimem je tak ideální čas podívat se na těchto osm trendů interiérového designu v barvách podzimu a proměnit svůj domov v podzimní svatyni.

1. Textil a příjemné měkké doplňky
Používání textilií, jako jsou polštáře, přehozy a těžké závěsy, je skvělým způsobem, jak pomoci zateplit váš domov při poklesu teploty, a to jak z estetického, tak z praktického hlediska. Léto bývá spíše o lehkém a studeném nábytku, který působí svěže a chladně. Podzim je však časem na výměnu povlečení, nejen v ložnici, ale také na polštářích nebo závěsech. Pevné a hřejivé materiály a kožešiny, můžete doplnit například i sametovými materiály.

Můžete také zvážit pořízení koberce do velkých otevřených prostorů, abyste svému domovu dodali nejen dekorativní, ale také hřejivý pocit. Hodí se perfektně na dřevěné podlahy nebo dlažbu.

2. Patina a vintage
Všechno, co bylo kdysi považováno za „staré“ a „špinavé“, patří nyní k nejnovějším podzimním trendům. Pojmy jako „Grandmillennial“ a „Granny Chic“ se poprvé objevily v průběhu roku 2020 a nadále rostou jako nejžhavější podzimní interiérový trend. Tento trend dekorů je zaměřen na domácí pohodlí a spojení nostalgie s moderním vzhledem.

Mezi tipy, jak zakomponovat tento vzhled do vašeho interiéru, patří výběr kousků, které najdete v domě svých prarodičů: jsou to starožitnosti, háčkované deky, květinové tapety ale také solitéry jako jsou krásné vintage odkládací stolky nebo křesla.

3. Terazzo, není kámen jako kámen
Pokud plánujete větší změny a zásahy do vzhledu svého domova, abyste změnili celkový dojem, možná je načase zvážit i nejžhavější podzimní trend, kterým je terazzo.

„Terazzo je litý zbroušený materiál, který se využívá na různé povrchy v interiéru, především na podlahy, ale také obklady apod. Je bez spár a vyrábí se z ušlechtilé kamenné drti, cementu a barviv. Imituje kámen. A je to další trend, který byl spuštěn v loňském roce a stále rezonuje ve světě dekorací interiérů,“ říká Kamil Dunaj ze společnosti Getberg.

4. Sušené květiny
Posun od obvyklých kytic čerstvých květin na jaře a v létě jsou sušené květiny, které skvělým způsobem udrží váš domov plných květin i v chladnějších měsících, a navíc bez údržby.
Sušené květiny vydrží měsíce a nevyžadují žádnou péči – ideální pro ty, kteří milují vzhled rostlin, ale zapomínají je zalévat. Sušené květiny jsou také udržitelnější než čerstvé, protože vydrží mnohem déle.

Můžete si objednat předem připravené aranžmá v květinářství, nebo si kytici usušit sami.

5. Nezapomeňte na světlo
Pokud se chystáte na podzim udělat velkou proměnu svého domova, okna, střešní okna a světlovody by měly být na prvním místě.

„Okna, světlíky a světlovody vyplňují prostor přirozeným světlem a dodávají interiéru příjemnou atmosféru, díky propojení s venkovním prostorem, ale také pomocí dynamiky a barevné škály denního světla, a to nejen během slunečných dní. Především světlovody pak oceníte nejen na podzim a v zimě, ale i během teplých měsíců, kdy pouští do interiéru světlo, ale ne horko. Díky většímu množství denního světla se místnosti také zdají být prostornější a příjemnější,“ říká Jakub Brandalík ze společnosti Lightway.

6. Teplé a zemité tóny
Jen proto, že je venku zima, neznamená to, že nemůžete použít více teplých a zemitých barev uvnitř.
Novým trendem interiéru, který budete chtít kopírovat ve svém domě, je používání teplých a zemitých neutrálních tónů. Zapomeňte na studenou bílou nebo obyčejnou šedou, naopak písčitá žlutá, zemitá oranžová a měkká zelená jsou barvami, které letos na podzim dominují.

Tyto barvy pomohou přinést do vašeho domova pocit tepla, a navíc perfektně ladí s jutovými koberci, dřevěným nábytkem a dalšími textiliemi.

7. Ratan a proutí

Ratanový a proutěný nábytek je v módě nejen na podzim. Dlouhodobě jsou jím téměř přesyceny všechny designové blogy a sociální účty po celém světě. Pokud milujete tento trend, ale nechcete se angažovat ve velkých kusech nábytku, zkuste vytvořit prostor tak, aby vypadal větší s využitím jednoho kusu ratanového nábytku ve spojení se zrcadly. Nebo můžete ratanem nebo proutím ozdobit rám zrcadla,“ říká Lucie Hronová ze společnosti Amirro.

8. Vyměnitelné tapety
Vyměnitelné tapety jsou ideálním způsobem, jak zcela proměnit stěny místnosti, aniž byste se zavázali k dlouhodobému vzhledu. Na trhu je k dispozici několik různých značek nabízejících tapety, které se snadno instalují, jsou šetrné k životnímu prostředí a lze je jednoduše odstranit za sucha, bez potřeby páry. Interiér tak snadno proměníte k nepoznání a pokud se vám s příchodem jara nebo léta přestanou líbit, jednoduše je sundáte nebo vyměníte.
Zdroj: Aspen.pr

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *