Na Štědrý den čeká na návštěvníky plzeňské zoo dopoledne plné dárků

Na Štědrý den nejenže je Zoologická a botanická a zahrada města Plzně otevřená, ale pro své sváteční návštěvníky připravila bohatý dopolední program. Začíná v  10 hodin a nabízí vánoční naučnou stezku od hlavní pokladny k  Tropickému pavilonu s novou expozicí filipínské přírody a oblíbené chytání zlaté rybky, jež nešetří dárky. Velkým zážitkem pro malé i velké návštěvníky je samozřejmě i samotná procházka mezi zvířaty. S  výjimkou medvědů, kteří se už uložili k  zimnímu spánku, jsou všechna ostatní k vidění ve výbězích nebo vnitřních expozicích.

Většina návštěvníků nepřichází na Štědrý den do zahrady s  prázdnou, ale s  nějakými zvířecími pamlsky do jesliček. Může to být zelenina, jablka, jižní plody, ořechy, piškoty ale i suchý chléb a pečivo.
Každoročním vyvrcholením sváteční programové nabídky jsou ve 12 hod. populární Vánoce u šimpanzů. Jde o výjimečnou podívanou plnou radosti, emocí a nečekaných reakcí obdarovaných lidoopů.
Vánoční čas v  plzeňské zoologické zahradě symbolizují tři ozdobené stromy a osvětlená cesta na statek Lüftnerka s  vyřezávaným betlémem.

Sváteční dopolední program je nachystán i na poslední den roku. Kolem 13. hod. bude navíc slavnostně uvítán symbolicky poslední letošní návštěvník. Současně starý rok předá vládu novému.
Návštěva zoologické zahrady na Štědrý den nebo na Silvestra je každoročně pro několik tisíc návštěvníků – a zdaleka nejen z  Plzně a okolí – kultovní záležitostí končícího roku. (tz)

Ilustrační foto

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *