Na Nepomuckou hnětýnsku se mohou přihlásil ženy i muži

http://plzen.cz/wp-content/uploads/2016/10/hn%C4%9Bt%C3%BDnky-toprecepty.cz_-700x357.jpg

„Bez vody neuvaříš, ale posvícenské hnětýnky upečeš!“  Právě toto motto uvádí už 10. ročník atraktivní soutěže nazvané Nepomucká hnětýnka. Soutěž a následná výstava se konají ve výstavních prostorách Zelenohorské pošty v Nepomuku na jižním Plzeňsku ve dnech 15. až 22. října 2016. Organizátoři zvou k účasti všechny pekařky, zkušené i ty méně zdatné, ale také pečící muže i skupiny, pro které je vyhlášena zvláštní soutěžní kategorie.

K účasti v soutěži stačí málo: doručit soutěžní exponáty v minimálním  počtu dvou kusů, nejlépe v pátek 14. října 2016 od 12 do 17 hodin nebo v den soutěže, tedy v sobotu 15. října, od 8 do 11,30 hodin přímo na Zelenohorskou poštu, adresa Zelenohorská 76, pouhých 150 metrů nad náměstím v Nepomuku.

Výstava pro veřejnost bude otevřena v sobotu 15. října ve 12 hodin. Od 14 hodin bude připraven odpolední program s harmonikou, doprovodnou výstavou, ukázkami ručních prací i tradičních řemesel, prodejním jarmarkem i občerstvením pro zaplnění bříšek i dobrou náladu. Od neděle 16. října až do pátku 21. října bude otevřeno vždy od 9 hodin do 17 hodin, v sobotu 22. října od 9 hodin do 16 hodin. Od pondělí 17. října pak bude připraven na každé odpoledne od 15 hodin pestrý doprovodný program.

Pondělí – zdobení hnětýnek pro dospělé nebo pro děti s doprovodem, úterý – kurz leptání na sklo, skládání ubrousků, středa – dětská výtvarná dílnička – výroba přáníček, papírových krabiček, vlněnek. Čtvrtek – ubrousková technika na dekoraci, kolovrat, česání, pátek – beseda o místní gastronomii, podvečerní dostaveníčko s tradiční ochutnávkou.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *