Na Lochotíně bude nový pavilon jazyků. Stavět se začne ještě v březnu

Plzeň dostala od ministerstva pro místní rozvoj dotaci na rozvoj a modernizace školy pro výuku jazyků na Gymnáziu Františka Křižíka (GFK). V rámci projektu vznikne ve školním areálu nový pavilon s pěti odbornými jazykovými učebnami s moderním vybavením o celkové kapacitě 87 žáků. Stát to má 12 milionů korun.

Pavilon jazyků vznikne nad stávající Základní uměleckou školou, která v areálu školy také sídlí. Vznikne  5 jazykových učeben o celkové kapacitě 87 žáků (z toho 5 míst pro imobilní žáky). “Předpokládané využití každé učebny je minimálně 30 hodin týdně. Učebny cizích jazyků budou vybaveny interaktivními tabulemi s projekčním zařízením a dalším moderním ICT příslušenstvím a nábytkem. Všechny učebny budou připojeny na wifi a školní síť, žáci zde budou moci používat vlastní tablety s elektronickými učebnicemi. Součástí pavilonu jazyků bude kabinet jazyků s patřičným zázemím. Všechny učebny budou využívány i pro kroužky školy a pro projektové dny spolupracujících škol,” informuje zástupce ředitele GFK Jan Hosnedl.

Vzhledem k tomu, že v roce 2016 byly v objektu školy provedeny bezbariérové úpravy (výtah, bezbariérová rampa u vchodu do školy, úprava WC na všech podlažích), bude nyní celá škola včetně nově vybudovaného pavilonu jazyků bezbariérová.

Gymnázium Františka Křižíka by rádo do budoucna realizovalo i druhou část projektu – pavilon přírodních věd, zahrnující odborné učebny fyziky, chemie a biologie.

Hlavním cílem projektu je zkvalitnění vzdělávání v komunikaci v cizích jazycích s využitím nejmodernějších metod výuky (iPadů, elektronických učebnic, zajímavých aplikací a programů) a zapojením do výuky odborníků ze spolupracujících VŠ a rodilých mluvčích. Kvalitní jazykové vzdělávání v moderních učebnách 21. století doplňuje celkový koncept moderního vzdělávání na Gymnáziu Františka Křižíka.

Stavět se má začít ještě v březnu a hotovo bude do konce září 2018.

 

 

Obrázky GFK

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *