Na černínský zámek v Nebílovech se v sobotu nastěhují květiny a hudba

Letos poprvé se státní zámek Nebílovy zapojí do již tradičního Letního barokního festivalu, který je součástí projektu Plzeňského kraje Západočeské baroko. Na sobotní odpoledne je pro návštěvníky připraven bohatý hudební program nazvaný Květiny a hudba na černínském zámku. Těšit se mohou na troubení fanfár, loveckou hudbu i na smyčcová kvarteta. Zámkem zazní operní árie, loutny, viola da gamba a další historické nástroje.

Ochutnáte pochoutky z barokní kuchyně, projedete se v kočáře taženém kladrubskými bělouši, pod vedením šikovných floristek a zahradnic se zapojíte do tvorby barokních květinových dekorací a aranžmá. Zhlédnete práci sokolníka s vycvičenými dravci i šermířská vystoupení barokních a rokokových šermířů.

Pro děti bude připraven dětský koutek a barokní kolotoč. Na zámeckém nádvoří se na vás budou těšit řemeslníci a regionální výrobci, u kterých si budete moci zakoupit nejrůznější produkty, jako například sýry, mošty, pálenku, víno, med, ale také keramiku, šperky či svíčky. Celým odpolednem provází oblíbený moderátor Petr Jančařík.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *