Moře v Plzni? Radnice ho podpoří na Božkovském ostrově

Městský obvod Plzeň 2–Slovany požádal o poskytnutí finančních prostředků z Fondu životního prostředí města Plzně na druhou etapu projektu Moře pro Božkovský ostrov. Zastupitelé města Plzně schválili poskytnutí finančních prostředků ve výši 70 tisíc korun.

 „V první fázi projektu byl na Božkovském ostrově instalován soubor osmi dřevěných sochartefaktů autora Pavla Černého znázorňující vznik života na zemi. Sochy byly vytvořeny ze dřeva pokácených stromů na Božkovském ostrově a jsou přesně umístěny a orientovány v kruhu podle světových stran. Druhá fáze projektu se týká dokončení obrazce, který spojí sochy v jeden celek, vznikne tak iluze ostrova v moři. Kruhový obrazec uprostřed celku je v současné době vyznačen v trávníku. V druhé fázi projektu budou obrysy obrazce osázeny kameny, uvnitř cest bude ve spodní vrstvě štěrk a povrch bude mlátový. Celý prostor podporuje environmentální výchovu dětí ve spojení s okolní přírodou,“ vysvětlil Petr Náhlík, náměstek primátora pro oblast dopravy a životního prostředí.

Celkové náklady na realizaci projektu druhé fáze činí 160 tisíc korun, dokončena by měla být v srpnu letošního roku. Dokončením díla dojde ke zpříjemnění odpočinkového místa u vstupu přes řeku Úslavu, kam chodí mnoho občanů s dětmi i mateřské školy na procházky. Přínosem také bude rozvoj pohybových schopností dětí, didaktická a environmentální výuka dětí. (tz)

Ilustrační foto

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *