Mladí Ladí Jazz završí ve čtvrtek koncert rakouského tria Schmieds Puls

Poslední týden festivalu Mladí Ladí Jazz završí ve čtvrtek 28. 4. koncert rakouského tria Schmieds Puls, které bude v letošním roce vydávat své již druhé studiové album. Jako předkapela zahraje v pražském Jazz Docku také vítěz letošní soutěže Jazz Fruit – Cimbal Project Ľubomíra Gašpara.

Schmieds Puls (AUT) – 28. dubna od 20:00, Jazz Dock

Rakouské trio Schmieds Puls uzavře 7. ročník festivalu Mladí Ladí Jazz. Hudba tohoto vídeňského uskupení obíhá zejména okolo křehkého, avšak velmi charakteristického hlasu zpěvačky a kytaristky, Mira Lu Kovacs. V doprovodu Waltwera Singera na kontrabas a Christiana Grobauera na bicí nástroje vytváří Schmieds Puls hudbu odrážející současné hudební trendy. Skupina se pohybuje na rozmezí world music, pop-jazzu a grunge, založené na emocích a propracované stavbě skladeb. Formace má za sebou debutové album Play Dead a nové album, které vyšlo na podzim 2015 a bude exkluzivně představeno na Mladí Ladí Jazz. 

https://www.youtube.com/watch?v=K6tO8BGM1Eg

https://www.youtube.com/watch?v=8ioJnz_cvVw

 

Vítěz soutěže Jazz Fruit – Cimbal project Ľubomíra Gašpara.

Jako předkapela rakouského tria Schmieds Puls zahraje na čtvrtečním koncertním večeru také autorský projekt cimbalisty Ľubomíra Gašpara a jeho přátel, který zvítězil v letošní soutěži Jazz Fruit. Tito mladí talentovaní jazzoví umělci úspěšně propojují hudbu klasických jazzových nástrojů jako je klavír, kontrabas a bicí s tradičním nástrojem jako je cimbál. Spojením těchto nástrojů, jazzového jazyka a interpretací vzniká neotřelá symbióza a jedinečný zvuk této kapely. Ve svém repertoáru mají skladby známých jazzových muzikantů jako například Charlie Parket a Duke Elington, ale také svou vlastní tvorbu.

https://www.youtube.com/watch?v=Eb6yOVaMURk

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *