Místo Paletky hned proti divadlu je nový prostor pro svatební obřady, vítání občánků i oslavy

Další místo pro svatební obřady, vítání občánků i významná životní jubilea má centrální plzeňský obvod. Nově zrekonstruovaný multifukčním sál v Husově ulici 2 (naproti Velkému divadlu) na místě někdejší galerie Paletka, se slavnostně otevřely 15. listopadu 2023.

„Stavební akce započala již v roce 2022, dokončena byla letos. Práce, jejichž předmětem byla rekonstrukce dožitých stavebních konstrukcí a opatření snižující vlhkost prostor, vyšly celkem na 7,257 milionů korun včetně DPH,“ uvádí 1. místostarosta MO Plzeň 3 Pavel Šrámek.

Slavnostní otevření sálu se konalo ve středu 15. listopadu za účasti zástupců neziskových a seniorských organizací, které na území centrálního obvodu působí. „Právě pro ně bychom totiž tyto nové prostory chtěli využít, mohou zde mít například schůze, besídky, přednášky, ale i výstavy nebo vystoupení. Dále bude sál sloužit také slavnostním obřadům, ať už se jedná o ty svatební, o vítání občánků nebo významná životní jubilea,“ představuje možnosti využití sálu místostarosta třetího městského obvodu Ladislav Nový.

Při otevření v multifunkčním sále vystoupil dětský pěvecký sbor Déčko z 16. základní školy v Plzni pod vedením zpěváka Jaro Smejkala. „Vystoupení se velmi vydařilo a děti, z nichž mnohé vystupovaly vůbec poprvé, si zasloužily obrovský potlesk,“ chválil malé zpěváky místostarosta Ondřej Ženíšek, který je zároveň členem školské rady zmíněné základní školy.

„Věřím, že nový bezbariérový multifukční sál vybavený také plátnem a projektorem, bude vyhledávaným prostorem a že zde společně s našimi občany zažijeme celou řadu skvělých akcí,“ říká starosta Trojky David Procházka. První naplánovanou akcí je vernisáž obrazů Stromy života, které vytvořili klienti Domova sv. Alžběty a uskuteční se 29. listopadu.

Součástí prostor je také kavárna a bistro ve francouzském stylu Rosemary.

Zdroj: ÚMO Plzeň 3

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *