Miriam Čížková už dnes vystoupí s pěveckým souborem Resonance v kostele na Chodském náměstí v Plzni

Sopranistka Miriam Čížková vystoupí už dnes v kostele sv. Jana Nepomuckého na plzeňském Chodském náměstí na Koncertu duchovní hudby. Doprovázet ji budou pěvecký sbor Resonance a na varhany profesorka Jitka Chaloupková. Začátek koncertu je v 19 hodin. Těšit se můžete na skladby J. W. Mozarta, Ch. Gounoda, A. Brucknera, A. Vivaldiho a dalších světových umělců.

Vstupenky na koncert jsou v předprodeji na Plzeňské vstupence, koupit se je můžete i těsně před koncertem v kostele sv. Jana Nepomuckého.

V soutěži Českého pohledu získávají po dvou vstupenkách Květa Štroblová z Plzně a Martin Novotný z Kaznějova. Správně odpověděli, že  kostel sv. Jana Nepomuckého na rohu Klatovské ulice a Chodského náměstí v Plzni byl vysvěcen 22. října 1911 – a měli štěstí.

 

Miriam Čížková studovala  zpěv u Jaroslava  Buďárka  (Plzeň) a u  Anny  Vršínské  (Praha). Byla v angažmá v Divadle  J. K. Tyla  v  Plzni, kde  vystupovala  v  roli Marceliny  v opeře  Ludwiga  wan  Beethovena   Fidelio, v  operetě   Richarda   Heubergera    Ples  v   opeře   v roli  Hortensie  a  v  roli    Janky  v  Uherské  svatbě   Nico  Dostála.

Ve  Švédsku  vystupovala v roli  Rosiny  v  opeře  Gioacchina  Rossiniho  Lazebník  sevillský a  v  Německu  v roli  Královny noci v Kouzelné  flétně  Wolfganga  Amadea  Mozarta. Zúčastnila se mnoha  mezinárodních  interpretačních  seminářů.

Je  laureátkou  prestižní  Mezinárodní  pěvecké  soutěže  Franze  Lehára  v  Komárně.

V  současné  době  se  věnuje  hlavně  koncertní  činnosti  po Evropě (Berlin, Mnichovská filharmonie, filharmonie Oslo, filharmonie Stockholm, Goteborg, Kopenhamn, Helsinki, atd.)  a v České republice.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *