Michal Šindelář oslaví dvacet let na hudební scéně. Poprvé vystoupil po boku otce Jiřího “Dědka” Šindeláře a skupiny Katapult v Třinci 29. června 1996

Tento týden uplyne 20 let od prvního vystoupení talentovaného českého muzikanta Michala Šindeláře s jeho tátou v Katapultu. Michal Šindelář (*1982) se postavil na koncertní pódia v raném věku. Pár dní před oslavou svých 14. narozenin (slaví je ve stejný den jako Karel Gott a Michal David, tedy 14. července) vystoupil po boku svého otce Jiřího “Dědka” Šindeláře a skupiny Katapult na festivalu “Noc plná hvězd” v Třinci 29. června 1996. Jeho bubenickou show tehdy shlédlo cca 20 000 diváků.

Od roku 1998 (po odchodu bubeníka Tolji Kohouta) hnal motor Katapultu od bicí soupravy až do roku 2004. S Katapultem nahrál jedno studiové album (Konec srandy), živé album k 25. výročí skupiny (Zlatá deska live) a odehrál kolem 400 vystoupení – včetně společných koncertů se Status Quo, DeepPurple, Slade a Mega koncertu skupiny Elán na pražské letenské pláni.

Po odchodu ze skupiny Katapult se Michal začal věnovat studiové práci, ať už jako zvukař (Studio Svárov, jehož služby využívají i takoví umělci jako např. klávesista od Lady Gaga – BrockettParsons, Aneta Langerová, Marek Ztracený neboDebbie), ale i studiový hráč např.: Žlutý pes – Mellow Yellow (akustická kytara, elektrická kytara, perkuse), Šárka Rezková – Sedmikrásná (bicí), Yvonne Sanchez – My garden (perkuse)…

Na podiích doprovázel a doprovází na bicíKarla Kahovce, Viktora Sodomu, Ivana Hlase, Ivana Mládka a Jaroslava Samsona Lenka.

V roce 2004 se stal bubeníkem skupiny Semtex, se kterou natočil dvě alba (Svalosil a Dokud se umírá, ještě se neumřelo.

Především se ale začal věnovat své vlastní tvorbě a postavil autorskou kapelu Michala Šindeláře, kde netradičně hraje na kytaru a zpívá a je možné jej slyšet na albech Padaly hvězdy (z něho pochází zatím největší hit Hořely, padaly hvězdy – přes 2,2 mil shlédnutí na You Tube), FTB v Mýtě, Kolem dokola a i čerstvé novince První ani poslední.

Se svojí autorskou kapelou kromě České republiky zavítal i na Slovensko, do Německa a i do válečného Kosova, kde hrál pro české vojáky. V uplynulém roce si zahrál jako support americké zpěvačky Suzanne Vega.

Za dvacet let své hudební činnosti odehrál přes 1500 vystoupení, podílel se na více jak 40 albech a složil hudbu ke 2 divadelním představením.

Koncerty k 20. výročí budou obsahovat ohlédnutí za dosavadní kariérou a jistě dojde i na dnes již legendární “ohnivé sólo na bicí” a také speciálně napsané sólo pro dvoje bicí.

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *