Máte už to nastavené v mobilu? Začíná se v 11, slavnostní přípitek je v 18.42

Tradiční Pilsner Fest, nejdůležitější pivní událost v Plzni, která každoročně přiláká kolem 50 tisíc návštěvníků, začíná už dnes!  Letošní jubilejní ročník se odehraje v prostorách plzeňského pivovaru a na náměstí Republiky v Plzni. Oslavy začnou v 11:00, vstup je zdarma. A protože Pilsner Urquell slaví 175. narozeniny, bude letošní oslava ještě výjimečnější.

Těšit se můžete na pivo v té nejlepší kvalitě. Budete moci ochutnat plzeňský ležák Pilsner Urquell v nefiltrované podobě a na několika místech vám nabídneme pivo přímo z tanku. Ve velkokapacitních stanech zažijete jedinečnou atmosféru jako v restauraci a vychutnáte si perfektně načepované pivo ve skle. Čepování bude probíhat pod dohledem zkušených Master Bartenderů, finalistů soutěže o nejlepšího výčepního plzeňského ležáku, a budete mít rovněž příležitost potkat se s našimi sládky.

K dobrému pivu patří dobré jídlo. Ve spojení s gurmánským Fresh Food festivalem jsme připravili nabídku nejrůznějších českých i zahraničních specialit ze zemí, kam se Pilsner Urquell vyváží. Speciální menu budou mít připraveny také místní partnerské restaurace – Lokál, Švejk a Na Spilce. Exkluzivním hostem festivalu bude pražská hospoda U Pinkasů, která se na Pilsner Festu letos objeví úplně poprvé.

Připraven bude rovněž bohatý doprovodný program a nebude chybět ani skvělá hudba. Na letošním Pilsner Festu zahrají například Support Lesbiens, Monkey Business, Mňága a Žďorp, Sto zvířat, Lenny, Jelen a další. Těšit se můžete také na speciální festivalové prohlídky pivovaru a ukázky práce bednářů, jejichž řemeslo má v pivovaru tradici už od jeho založení.

 

DOPROVODNÝ PROGRAM

Bednářem na zkoušku

Své umění předvedou ve speciálním stánku na nádvoří pivovarští bednáři, kteří pro letošní Pilsner Fest připravili jako odkaz k výročí 175 let od uvaření první várky plzeňského ležáku dva sudy o objemu 175 litrů. Bednářská parta na místě představí své řemeslo a ukáže, jak probíhá výroba dřevěného sudu od opracování až po jeho složení z dřevěných dužin. Bednáři všem příchozím také nabídnou možnost vyzkoušet si, jak by se v tomto řemesle osvědčili, například při jedné z důležitých bednářských disciplín – prolezením otvoru v pivním sudu. Při stloukání velkého dřevěného sudu totiž běžně jeden z tovaryšů zůstává uvnitř i po jeho stlučení, a vylézá z něj ven teprve ve chvíli, kdy je vše potřebné hotové. Těžká bednářská práce však končí až pomyslným podpisem vykonaného díla, kdy bednáři na sudy vypalují logo Pilsner Urquell. I tuto finální fázi výroby sudů si budou moci příchozí vyzkoušet a logo Pilsner Urquell – 175 let si sami vypálit do menšího dřevěného základu. Plzeňští bednáři, kteří jsou jedinou pivovarskou bednářskou partou v Evropě, budou rovněž zvát na Pilsner Fest všechny, kteří se jmenují Bednář/Bednářová, aby se přišli podívat, jaké unikátní řemeslo stojí za původem jejich jména a sami si vyzkoušeli, zda by svému jménu dělali čest.

Výjimečný gurmánský zážitek

K dobrému pivu neodmyslitelně patří také kvalitní jídlo, plzeňský ležák na čepu proto doplní široká nabídka českých i zahraničních specialit. Pečlivě připravená degustační menu, která se nejlépe hodí k plzeňskému pivu, nabídnou v areálu pivovaru plzeňské podniky U Pinkasů, Na Spilce, Švejk restaurant nebo Lokál, a to ve svých velkokapacitních stanech doplněných o výčepy i hudbu. Čeká vás však také spousta dalších stánků s občerstvením, které byly vybrány pod taktovkou kulinářského Fresh Festivalu. V rámci evropské kuchyně zde mimo české klasiky bude mít své zastoupení také Itálie, Francie a Německo a pochutnat si budete moci rovněž na specialitách ze vzdálenějších krajin, jako jsou Vietnam, Mexiko a Severní a Jižní Amerika.

Netradiční prohlídka pivovaru

Jako každý rok si návštěvníci Pilsner Festu mohou ozvláštnit festivalový den netradiční prohlídkou pivovaru Plzeňský Prazdroj, která se zaměří jak na historii zlatého ležáku, tak na jeho unikátní výrobu. Zpřístupněn bude speciální festivalový prohlídkový okruh, během kterého návštěvníci prvně nahlédnou do elektrocentrály. Zde se dozví o Františku Spalkovi, jenž se zapsal do historie pivovaru tím, že mu umožnil nezávislost na dodávkách vody a elektřiny. Dále s průvodcem navštíví bednárnu Plzeňského Prazdroje, jež bývá zpřístupněna široké veřejnosti pouze v den Pilsner Festu, a která připomíná již téměř zapomenuté tradiční bednářské řemeslo. Neodmyslitelným završením prohlídky budou pivovarské sklepy, kde ochutnáte nefiltrované a nepasterizované pivo Pilsner Urquell čepované přímo z dubových ležáckých sudů. Prohlídky se budou konat od 10.00 do 20.00 hodin, každých 15 minut. Vstupné je 100 Kč.

 

HUDEBNÍ PROGRAM

V pivovaru

ČAS VYSTOUPENÍ
11:30 – 12:30 Lenny
13:30 – 14:30 WAW a Viktor Dyk
15:30 – 16:30 Progres 2
17:30 – 18:30 Electric Lady
    18:42 PŘÍPITEK *
20:00 – 21:00 Monkey Business
22:00 – 23:00 Walk Choc Ice
00:00 – 01:00 Sto Zvířat

 

* vydávání plechovek od 18:00 hod. Sledujte informace na místě.

Na náměstí Republiky

ČAS VYSTOUPENÍ
11:30 – 12:15 Mňága a Žďorp
13:00 – 13:45 Perutě
14:30 – 15:30 Ill Fish
16:30 – 17:30 Support Lesbiens
    18:42 PŘÍPITEK *
19:00 – 20:00 Alice a Dan Bárta
21:00 – 22:00 Jelen

 

* vydávání plechovek od 18:00 hod. Sledujte informace na místě.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *