Letošní Bahna nabídnou ukázku boje při napadení ČR

http://www.acr.army.cz/assets/informacni-servis/zpravodajstvi/zaverecne-defile-stroju--3.jpg

Den pozemního vojska Bahna 2016, který se uskuteční v sobotu 25. června v bývalém vojenském prostoru Brdy, zve i letos fanoušky armády na zajímavé dynamické ukázky a vojenskou techniku. V programu bude účinkovat více než 1500 osob a 558 kusů techniky.

Bahna nejsou pouze prezentační akcí pro veřejnost, ale jsou také součástí výcviku jednotek pozemních i vzdušných sil. Pozemní síly pokračují v letošním roce v přípravě 4. a 7. brigádního úkolového uskupení, ve výcviku jednotek vyčleněných do Sil rychlé reakce, Sil velmi rychlé reakce NATO, bojového uskupení EU a vojáků do zahraničních operací.

„Chceme divákům představit výcvik, který provádějí doma, i to jak si vedou v zahraničních misích. Během více než hodinové dynamické ukázky se představí pozemní síly i vzdušné síly a budou demonstrovat naše odhodlání chránit státní hranici i obyvatele České republiky,“ uvedl na dnešní tiskové konferenci velitel Pozemních sil AČR generálmajor Ján Gurník.

Téma hlavní armádní ukázky zastaví vojáci Armády ČR protivníka na fiktivní státní hranici, přejdou do protiútoku a budou nepřítele pronásledovat.

Divákům se představí vrtulník AH-64 Apache americké armády

Letos zpestří program také američtí vojáci s bitevním vrtulníkem AH 64 Apache, armádní techniku přivezou i Slováci, Poláci a Rakušané.

K vidění budou i ukázky z historie. František Koch, člen správní rady Nadace pozemního vojska AČR, prozradil, že ty letošní představí důležité mezníky naší historie. První patří technice z let 1914 – 1948, druhá přiblíží mobilizaci z roku 1938. Vyvrcholením má být předvedení vyhlášení poplachu jednotky československé lidové armády s ukázkou tehdejší bojové techniky.

Letošní dynamické ukázky oživí také účinkování Policie ČR, která představí reakci zásahové jednotky při napadení ozbrojeného doprovodu, který převáží finanční hotovost.

Stanislav Drábek, který má organizaci za civilní složky na starost, uvedl, že diváci se letos mohou těšit na vynikající zázemí i lepší podmínky pro sledování ukázek. K dispozici budou nejen dvě velkoplošné obrazovky, ale také dětské koutky či stupňovité galerie pro diváky.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *