Krajský parlament dětí jednal s vedením Plzeňského kraje

Krajský parlament dětí a mládeže Plzeňského kraje (KPDM PK) již brzy oslaví rok od svého  založení. K této příležitosti požádal parlament o možnost jednání s vedení kraje.  A to se skutečně uskutečnilo přímo v prostorách Krajského úřadu Plzeňského kraje za účasti náměstkyně hejtmana pro oblast školství a cestovního ruchu Ivany Bartošové a vedoucí oddělení mládeže a sportu krajského úřadu Irenou Kroftovou.

Při tomto setkání měl parlament poprvé možnost představit se novému vedení kraje a seznámit ho tak se svou činností v uplynulém roce. Zároveň byla diskutována dlouho zvažovaná Anketa pro středoškoláky, jejíž případná realizace je stále nedořešená. O anketě jsme hovořili s vedením kraje, doposud jsme  nedohodli  téma a záměr, jehož by se tato anketa měla týkat. S paní náměstkyní jsme taktéž diskutovali na různá témata týkající se studentského života a školství, například „pamlskovou vyhlášku“, bezpečnost na školách, či povinnou maturitu z matematiky.

Místopředseda Jakub Štěpánek seznámil všechny přítomné s přihlášením našich nových webových stránek do soutěže Junior Erb, které se mohou zúčastnit všichni mladí lidé do 19 let, kteří vytvořili web zaměřující se na aktivitu spojenou s obcí či případně se zájmovým oddílem.

Od ředitelky Střediska volného času Radovánek Evy Tischlerové jsme vyslechli mnoho zajímavých a přínosných rad, s jejichž pomocí můžeme snáze naplánovat a zorganizovat akce pořádané KPDM PK. Hlavním bodem bylo obecné sestavení strategického plánu na následné období.

Celé zasedání trvalo déle než jsme očekávali, jelikož všichni zúčastnění byli velmi zaujatí tématem a motivů k hovoru bylo mnoho. Nestihli jsme probrat další podnětná témata z důvodů nedostatku času.

Amáta Vohradská

Simona Andersová

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *