Komunisté zřídili další podpisová místa proti vyvedení teplárny z majetku města

KSČM Plzeňského kraje chce vyhlásit místní referendum kvůli připravované fúzi městské teplárny v Plzni s holdingem EPH miliardáře Daniela Křetínského. Shání podpisy pod petice. K vyhlášení plebiscitu jich potřebuje přes 14 000, což reprezentuje desetinu dospělých obyvatel Plzně. KSČM protestuje proti vyvedení Plzeňské teplárenské z majetku města, řekli novinářům mluvčí krajského výboru strany Richard Pokorný a jeho předseda Miroslav Kavij. Komunisté se obávají, že by soukromý vlastník v budoucnu mohl výrazně zvýšit cenu tepla – stejně jako tomu bylo v případě vodárny.

Návrh na uspořádání místního referenda proti vyvedení Plzeňské teplárenské a.s. z majetku města a Petici Zastupitelstvu města Plzně v této záležitosti lze podepisovat  na těchto místech:

– budova KSČM v Plzni, Purkyňova 29, přízemí, denně od 9-16h

– mobilní stánek KSČM ve Smetanových sadech v Plzni, od 30.11 do 20.12.2017 od 9-16h

– pasáž OC Plzeň, Rokycanská (TESCO), od 1. do 13.12.2017 denně od 8-20h

V otevíracích hodinách níže uvedených restaurací v Plzni:

– restaurace Hotelu Slovan

– Country restaurant, Žlutická 9

– Balaton, Kaznějovská 49

– Alkron, Lidická 35

– Mokrý loket, Alej Svobody 23

– Sportbar Baarovka, Baarova 25

– restaurace ALFA, Americká 17

– pivnice Jednota Bratrská, Lábkova 48

 Petici je možno podepisovat rovněž elektronicky na stránkách https://www.petice24.com/.

Teplárna Plzeň

Zastupitelé města budou 14. prosince rozhodovat, zda půjde teplárna samostatnou cestou a uhradí do roku 2021 modernizaci za 1,5 miliardy korun, nebo se spojí s EPH.

Křetínského holding, který už vlastní druhého největšího výrobce tepla a elektřiny ve městě, Plzeňskou energetiku, má podle záměrů vedení města získat v nově vytvořeném společném podniku maximálně 35procentní podíl. Po spojení s modernizovanou Plzeňskou energetikou by náklady na obnovu teplárny, nutné kvůli novým emisním normám EU, klesly na třetinu.

„Jednoznačně odmítáme jakoukoliv změnu ve vlastnictví či postavení Plzeňské teplárenské, která by znamenala přechod této společnosti nebo její části do soukromých rukou,“ napsali komunisté na leták, který distribuují po regionu s hlavičkou Teplárna patří Plzni a zisky z ní jejím občanům.

Ilustrační foto

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *