Klatovy se už dnes večer obléknou do barokního hávu

Stalo se již tradicí, že koncem června spolek Klatovské katakomby ve spolupráci s městem Klatovy pořádá barokní noc – tentokráte svatovítskou. Program je součástí projektu Západočeské baroko a Letního barokního festivalu 2018. V pátek večer 15. června se návštěvníci areálu dominikánského kláštera a přilehlých Vrchlického sadů pomyslně vrátí v čase do barokní oázy.

„Chtěl bych pozvat  milovníky baroka a nejen  je  na zajímavý program, v jehož rámci vystoupí host slavnosti herec Jan Potměšil. Barokní hudba, verše, divadelní představení- to vše nás přesvědčí o tom, že s lidmi, kteří v oné době žili, máme cosi podstatného společné. I my jako oni věříme v lásku, pravdu a naději a chápeme, že se mnohdy tyto ctnosti nesnadno prosazují. Ale že se o to musíme snažit tehdy i dnes,“ řekl  úvodem za organizátory Václav Chroust, předseda spolku Klatovské katakomby.

Během několika hodin se návštěvníci budou moci potěšit  krásným slovem, hudbou, divadlem a závěrem i barokním ohňostrojem, který doprovodí  tóny Haydnovy hudby, stanou se účastníky barokní slavnosti, barokní svatovítské noci.

Slavnost bude i prvním představením nově revitalizovaných Vrchlického sadů v Klatovech, které budou plně k dispozici veřejnosti od soboty 16. června. (tz)

Ilustrační foto

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *