Kavij: Proč někdy nevadí a někdy vadí Milanu Chovancovi spolupráce s KSČM?

Komentář předsedy Plzeňské krajské organizace KSČM Miroslava Kavije k výrokům bývalého ministra vnitra Milana Chovance (ČSSD).

„Je to realita současných dnů, o níž rozhodl volič,” výrok Milana Chovance z roku 2012 bezprostředně po jeho zvolení hejtmanem Plzeňského kraje a podepsání koaliční dohody mezi ČSSD a KSČM na krajské úrovni. Po čtyřech letech strávených ve „vyšší politice“ zde máme jiného Milana Chovance. Poslance, řídícího se při nedávném hlasování o důvěře nové vlády České republiky poslaneckým slibem. V něm slíbil, že svůj mandát bude vykonávat „podle svého nejlepšího vědomí a svědomí“. Pro mnohého voliče politicky a morálně bezzásadového politika, pro kterého jsou nyní komunisté překážkou v hlasování podpořit menšinovou vládu ANO a ČSSD, jak je zřejmé z jeho vyjádření při hledání důvodů proč vládu nepodpořit. „A stejně alibisticky děláme, že nevidíme, když hnutí ANO podepisuje toleranční patent s komunisty. Bohumínské usnesení totiž dosud nikdo nezrušil. Nesouhlasím s argumentem, že ČSSD vstupem do problematické vlády zabrání nástupu ještě horších sil,“ prohlásil Chovanec.

Volič žijící téměř třicet let ve svobodné a demokraticky tvářící se společnosti je tak opět pouhý nesvéprávný občan a chudák, kterému nezbývá než si u úspěšného absolventa bakalářského oboru za devět měsíců Milana Chovance sám odpovědět na několik otázek.

Jaká je morálka bývalého ministra vnitra ČR, kterému v kraji přímá a bezproblémová spolupráce s KSČM nevadila, ale tolerance na vládní úrovni s ní je nepřekročitelná? Nejsou to právě  jen mocenské posty v pozadí,  o které Chovancovi a ČSSD ve skutečnosti jde?  Není to obraz skutečné politiky ČSSD a pravé tváře nejen Milana Chovance, ale v minulosti i dalších vlivných politických představitelů této naoko tvářící se levicové strany?  Netahá za nitky ČSSD v Plzeňském kraji někdo jiný?                                                   

ČSSD mnohokrát dokázala, že jí jde spíše o vlastní prospěch, než o důsledné prosazování svého programu. Z tohoto pohledu proto nepřekvapí ani současné výroky Milana Chovance na adresu KSČM, které tak nápadně korespondují s výroky současného hejtmana kraje Josefa Bernarda (ČSSD) a jeho raketově hvězdnatou politickou kariérou. „Netransparentně“ majetkově úspěšného podnikatele, který po vzoru vlivných podnikatelů v Hnutí ANO byl vtažen do řad ČSSD.

Co naopak překvapí je Chovancův názorový a morální veletoč. Uvidíme, jak si s ním poradí voliči v dalších volbách.

 

 

 

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *