Kavárna v Papírně se mění na vegetariánský pub. A hned vedle se otevírá La Caravana

Kulturní centrum Papírna Plzeň připravilo během letních prázdnin hned dvě novinky týkající se gastronomie. Jednak mění koncept kavárny na vegetariánskou restauraci pod vedením známého šéfkuchaře, Newyorčana Scotta Van Wagenena. Nově se v Papírně otevírá prostor La Caravana s přístupem od řeky pro pěší a cyklisty.

Kavárna v Papírně se proměňuje na vegetariánský gastro pub. Jeho šéfkuchař Scott van Wagenen o svém novém konceptu říká: “Děláme kreativní vegetariánská jídla, která uspokojí i jedlíky masa. Míříme k pěstování si co nejvíce vlastních surovin a do budoucna se budeme snažit dosáhnout soběstačnosti. Iniciujeme vášeň pro dobré věci a chceme se o ně podělit s našimi hosty.” První skleník, v němž pěstuje rajčata a další zeleninu už v blízkosti areálu otevřel a chystá se i na pěstování dalších produktů, které by využíval v kuchyni.

Papírna také nově otevírá prostor La Caravana za papírnou směrem k Radbuze s přístupem od řeky pro pěší a cyklisty. Celý prostor se rozprostírá na příjemné louce s dětským hřištěm a malou kulturní scénou ve stínu stromů. A přistavená maringotka slouží i jako osvěžovna s pivem i nealkem.

Kulturní centrum Papírna Plzeň provozuje od roku 2012 nezisková společnost Pap-rna z. s. V industriálním prostoru bývalé papírny na Slovanech fungují celoročně zkušebny kapel i sál pro tanečníky, kromě výstav, koncertů a divadelních představení se tu konají i firemní a společenské akce, debaty či přehlídky. Originální prostor si oblíbili také fotografové a filmaři.

Zdroj: Daniela Vítová – tiskový servis

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *