Kam za kulturou a zábavou – Na TACHOVSKU

Tachovský veterán běh pro hospic
Tachov –  Na pátek 9. srpny je naplánován charitativní běh – 6. ročník VETAS 2019 (VEteránský TAchovský Sedmiboj). Výtěžek z běhu půjde na pomoc tachovskému hospici sv. Jiří. Soutěžit se začíná ve 13 hodin na tachovském  stadiónu a končí v 17 hodin.

Country festival v lázních
Konstantinovy Lázně – Už 17. ročník country folkového festivalu se uskuteční 10. srpna v Konstantinových Lázních, a to u tamního kulturního domu od 14 hodin. Vystoupí skupiny SEM TAM, Ag Flek, KTO, Jarda Svoboda a přátelé člověka a Zelenáči. předprodej vstupenek zahájen na obecním úřadu.

Vozy prezidentů uvidíte v Černošíně
Černošín – V černošínském muzeu tento týden připravují výstavu modelů autíček. Miniaturní auta zapůjčil na dva měsíce muzeu kladrubský sběratel Eduard Kvasnička, který do svého koníčku získal i svou dceru Janu. Ve výstavě budou modely českých vozů, ale i těch zahraničních, například prezidentské vozy z Ameriky, Francie.
Výstava bude po celé léto otevřena denně od 10 do 17 hodin

Běh Psí štěstí
Pístov – V sobotu 17. srpna se můžou do Pístova za Chodovou Planou vydat běžci, a to i se svými čtyřnohými mazlíčky. Akce začíná v 8 hodin ve výcvikovém a ubytovacím centru pro psy v Pístově.

Tachovská pouť
Tachov – Slavnost Nanebevzetí Panny Marie v Tachově se bude konat v sobotu 17. srpna od 9 hodin u kostela.  Mše povede P. Mgr. Václav Vojtíšek, farář a okrskový vikář
Program:

SOBOTA 17.8.
9.00 – 11.00hod. otevřen a zpřístupněn kostel

15.45hod. Slavné nešpory z vigilie slavnosti
16.00hod. Rozjímavá modlitba svatého růžence
16.30hod. Latinská mše svatá z vigilie slavnosti v Tridentském ritu podle misálu z roku 1962 schváleného svatým Janem XXIII. (po mši svaté budou zařazeny ještě zpívané Loretánské litanie k Panně Marii v latinském jazyce).
NEDĚLE 18.8.
10.00 hod. Slavná poutní mše svatá – hlavní celebrant Mons. ThLic. Krzysztof Stanislaw Dedek, generální vikář diecéze v Plzni

Loutky z Domažlic v tachovském muzeu
Tachov – Tachovské Muzeum Českého lesa zve na výstavu loutek z Domažlic, která potrvá až do 1. září. Expozice láká na část domažlické sbírky a je také doplněná interaktivními prvky, které zaujmou děti i dospělé.

V Tachově vyhlásili soutěž o nejvtipnější fotku
Tachov – Soutěž o nejvtipnější fotku s knihou z dovolené a prázdnin. Soutěž pro děti i dospělé a fotografie můžete odevzdávat v knihovně od 1. června do 14. září. Výsledky budou zveřejněné 23. září.

V Černošíně chystají Country zahradu
Černošín – Country zahrada se bude konat na farní zahradě u muzea v Černošíně 24. srpna od 14 hodin. V programu vystoupí skupiny Sebranka, Křížáci a Jetý džíny. (sih)

Ilustrační foto – zámek Tachov

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *